Sesimi duyan var mı?

Yenierenköy Belediyesi’nin 122 çalışanı 2-3 aydır maaşlarını alamıyor.
Yenierenköy Belediyesi’nin 122 çalışanı 2-3 aydır maaşlarını alamıyor. Hiç kimsenin seslerini duymadığı gerekçesiyle eylemlerini ve seslerini yükseltmek adına Meclis önünde çadır kurdular. “Mecbur kaldık, sesimizi duyan yok, gören yok” diyorlar. Bu soğuk kış günlerinde, çadırda… Maaş alamayan, evine ekmek götüremeyen bu insanların seslerini duyan var mıdır acaba? Sorunların çözümü için çaba harcayan var mıdır acaba?
Yenierenköy Belediyesi’nin 22 milyon lira borcu var ve hiçbir ödeme yapamaz durumda. Bugüne kadar siyasilerin yaptığı yanlışların bedelini belediye çalışanları ödüyor. Emeğinin karşılığını alamayan bir birey evine nasıl ekmek götürsün, çocuğuna harçlık versin, ailesiyle nasıl huzurlu bir hayat sürdürebilsin? Mümkün mü?
İçişleri ve Çalışma Bakanlığı çalışandan belli oranda kesinti yaparak sorunu çözmek istediyse de çalışanlar ve sendika tarafından kabul görmedi. Bu şekilde iyileştirme yapılabilinir miydi? Borçlanamazsınız kararı ortadayken; Çalışanlar, Bakanlık tarafından yapılması önerilen kesintiler için ikna edilebilinir mi? Çalışanlar mağdur olmadan bir orta yol bulunabilinir mi?
Yenierenköy Belediyesi emirnameler içinde olan, yatırımı olmayan kırsal bir bölge. Belediye, siyasi rant hesaplarıyla, yıllarca, gelir ve gider dengesine uyulmadan yönetildi... Kısacası “geliri az, gideri çok” bir konuma getirildi.
Diğer yandan, Belediye Başkanı Mesut Yıkıcı, göreve geldiği günden bugüne hiçbir fuzuli harcama yapmadığını, borçları önünde hazır bulduğunu, gerekli yasal ve idari işlemleri başlatmak için Sayıştay Raporu’nu beklediklerini açıkladı.
Durum o ki, Belediyenin her geçen gün borçları katlandıkça katlanıyor, arttıkça artıyor.
Şimdiki Belediye Başkanı Mesut Yıkıcı’nın seçim iddiası şöyleydi; “Yıldızlı belediyecilikte halka hizmet götürmemenin hiçbir mazereti olmaz. Belediyecilik hizmet işi, hizmet bizim işimiz” (11 Haziran 2014-KIBRIS POSTASI)
Tarih; Aralık 2015, yerel seçimlerin üzerinden 18 ay geçmiş…
Şimdi çalışanlar Lefkoşa’da çadır eyleminde!… Kar, kış, yağmur, çamur demeden. Maaşlarını alıp evlerine ekmek götürmek istiyorlar. Yıldızlı belediye sözü verenlere seslerini yükseltiyorlar. “Sesimi duyan var mı?”
Bu haber 344 defa okunmuştur
  • CTP farkı... mustafa  girne - 24.12.2015 Bu CTP``ye oy verenler kina yaksınlar... Bu millet sefil, aç ve yoksulluğa doğru gidiyor.Hatta içindeyiz... boş vaatlerle sadece ruma sevdalık yapanların, önümüzdeki seçimler hüsran olçak...
  • burasi  kktc - 24.12.2015 at imzayi kap parayi..

:

:

:

: