2016’dan beklentilerimiz

Belki de çok iddialı bir başlık oldu ancak, beklentilerimiz çok olmasa bile bizler için önemli yaşadığımız bu ülke için önemli ve küçük bu ada da paylaşamadığımız ne ki!
Belki de çok iddialı bir başlık oldu ancak, beklentilerimiz çok olmasa bile bizler için önemli yaşadığımız bu ülke için önemli ve küçük bu ada da paylaşamadığımız ne ki!
Ben öncelikle ailem için, kendim için, beni sevenler ve saygı duyanlar veya sevmeyenler ve saygı duymayanlar için Allahtan sağlık diliyorum bu yeni yılda. Huzur, mutluluk, sevgi, saygı, hoş görü, aşk aşık olmasını bilenler için, daha sıralayacağım onlarca olgu diliyorum. Herkesin işleri yolunda gitsin kazançları bol olsun, çiftçi hayvancı için bol yağışlı bir yıl olması dileğim ve tüm iş sektörlerinde başarı diliyorum. Bu küçük ülkemiz turist dolsun, üniversiteler eğitim yuvalarımız da öğrenci sayısı artarak devam etsin.
Sıralayacağım o kadar çok örneklemeler var ki, Türkiye’miz de huzur ve istikrar vuku bulsun biz Türkiye olmadan rahat bir nefes almamızın mümkün olmadığını herkes biliyor inkar eden olsa bile bu gerçek bir olgudur tarih bunu böyle yazmıştır.
Yürütülen bu müzakereler çerçevesinde kalıcı bir anlaşma olmasını diliyorum. 1974’ten sonra ada da biz barış ortamı var, belki ateşkestir ancak 42. yıla girdiğimiz 2016 da karşılıklı huzur var. Karşılıklı bir anlaşma olmadı, dayatmaların olmadığı, bir halkın diğer bir halka tahakküm etmediği bir anlaşma ümidimiz ve en önemlisi şu ki bu barış ortamını bozmayacak bir anlaşma cumhurbaşkanımız sn Mustafa Akıncı’ya güveniyoruz, halkımızın haklarını pazarlık yapmayacaktır.
KKTC de adaletin olmasını bekliyorum, yok mu? Eğer insanlarımız siyasilere artık güvenmiyorsa ve her fırsatta bunu dile getiriyorsa, adaletin öldüğünden şikayet ediyorsa, nedenlerini doğru analiz etmek gerekmez mi? Kimsenin ayrıcalıklı olmadığı bir siyasi ortam içerisinde devletin yönetilmesini beklemek hakkımız değil mi? Peki bu anomalileri yaratan siyasi mekanizma değil mi?
Nasıl düzelmesini bekliyoruz, öncelikle AB’ye uygun çağdaş yasalar, adil bir ücret yönetimi, hesap verebilir olmak, sorgulanır olmak, bunlar kimin görevi ülkeyi yönetenlerin görevi olmalı. Demokratik ülkelerde siyasi mekanizma halkı için çözümler üretmek ile mükelleftir bizim ülkemizde gerçekten böyle mi? Üzülerek görüyorum ki böyle değildir tüm hesaplar oy uğuruna yapılıyor. Seçimlere giderek katılım azalıyor bu da halkımızın siyaset kurumuna güveni kalmadığını göstermez mi?
Belki birçok konuda çok olumlu gerçekler yazamadım ancak bunlar yaşananlar, çok özet bir şekilde sıralamaya çalıştım. Ülkemizde gençlerimiz iş bulamazken KKTC ye öğrenci olarak giriş yapanlar ve kaçağa düşenler ile doldu taştı, bir Nijeryalılar eksikti onlarda geldi ve hangi işleri yaptıklarını polisimiz gayet iyi biliyor, kaçak işçi cenneti burası. Kumar cenneti olmadı mı KKTC kaç aile yıkıldı, eşler boşandı çocuklar ortada kaldı nedenleri gerçek veriler ile araştırıldı mı?
Yine de değerli okurlar 2016 bizim için ve tüm insanlık için tüm beklentilerin olumlu vesileler ile dolu geçmesini diliyorum.
Bu haber 314 defa okunmuştur

:

:

:

: