KKTC’de 2015’ in çözülemeyen kodları

CTP-DP hükümetinin neden yıkıldığını açıklamak zorundadırlar.
1. CTP-DP hükümetinin neden yıkıldığını açıklamak zorundadırlar.
SDP Genel Başkanı Tözün Tunalı’dan havada kalan soru
‘’3 yıldır Hükümette olan CTP-DP Hükümetinin esas yıkılma nedenini Sn. Talat’ın Kamuoyuna açıklaması gerekmektedir. Sn. Talat’ın da neden parti başkanlığına getirildiği de bu ortaklıkla alakalı olduğunu herkes biliyor. 3 yılda ülkeyi talan eden CTP-DP koalisyonunda Başbakan ve Yardımcısının bu görevlerden alınması tesadüf değil bir emir midir? Yoksa usulsüzlüklerden dolayı mı bu koalisyon bozuldu ? Vatandaş bu konularda cesurca konuşmaktadır. Parti içlerindeki vekiller de bu usulsüz işleri bilmektedir. Talat’ın çıkıp halka DP’nin neden koalisyondan atıldığını açıklaması boynunun borcudur.’’
Valla yoruma dahi gerek yok, Tözün vatandaşlar adına da olsa, kendi adına da olsa bu soruya cevap alamadı, bir daha da sormadı.

2. ... Sağlık Bakanlığı, söz konusu tasarılar geçinceye kadar kamuda görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik ikinci iş nedeniyle soruşturma açılmaması kararı aldı.
Başbakan ve Bakan herkesin gözünün içine baka baka (ELİT BİR ZÜMRENİN LEHİNE) yasaları ihlal etmeyi soruşturmayacaklarını beyan ederlerse, hukuk kimin için var, yasaların dişi kime geçer sorusuna kim cevap verecek! Not; Yüksek Denetçi Ombudsman açıkça böyle bir ifadenin suç oluşturduğunu duyurduğu halde hala bu Başbakan ve Bakanın uyguladığı yasayı hiçe sayma nasıl devam edebilir?

3. Sn. Talat kendi ifadesi ile; ‘’İKNA OLABİLİRSEM YURTDIŞINDA YAŞAYAN VATANDAŞLARIN ANAYASAL HAKLARINDAN YARARLANMALARINI DEĞERLENDİREBİLİRİM’’ E ikna olması mı gerek Sayın Talat’ın, veya herhangi bir zevatın, yoksa yasaları mı uygulaması gerek, ne zamandan beri özellikle Anayasa kişisel değerlendirmelere göre hakkedenlerin kullanımına sunuluyor? Aslında bu ifade KKTC de hala daha, neredeyse ihtilal yasaları yaklaşımının kabul gördüğünün de kanıtı mı?

4. ASRIN PROJESİ, BİR MATEMATİK BİLMECESİ! Kim ne kadar harcadı ve ne kadarını geri ister? Kim kiminle ne anlaştı? 1 ton su kaç paraya mal olacak? Bu fiyat ne kadar uygun? Bu fiyata bu suya gerçekten birilerinin ihtiyacı var mı? Yok mu artıran?

5. Elitizm Devleti KKTC, Kıbrıs’ta anlaşmaya giderek bu imtiyazları nasıl elden çıkaracak? Siyasi Partiler bir anlaşma sonrası ellerinden tüm kamu imtiyazları alınınca kendilerini nasıl idame edecekler?

6. Bakan olarak temel görevleri ile söylevleri ters düşen Bakanlar, ne demek istiyorlar anlamak mümkün değil. Maliye Bakanı hem reform hem popülizmden yana, Ulaştırma Bakanı uhdesindeki işleri yapma kapasiteleri olmadığını söylerken, İçişleri Bakanı vatandaşlık yasasını yap-boz gibi gösteriyor!

Bir de hiç bir şeffaflık ve veya öngörülürlük kazanamayan toplumlararası görüşmeler var ama onlar KKTC’nin çözülmeyen kodlarına girmez. Onlar sadece gelmiş geçmiş Cumhurbaşkanlarımızın nefsi şahsına münhasır kodlardır. Zaten öyle de olmalıdır, yoksa nasıl olurda hem ilerleme kaydedilir, hem de bu ilerlemeler kayda geçirilmez, teyit edilmez!

2015 yılını ben nacizane bu yukardaki kodları çözemeden kapattım, ne olur ey alimler, ali’ler, ala’lar; yardımcı olun bu garibe; bir mana çıkarsın bu kodlarınızdan!
Bu haber 777 defa okunmuştur
  • Salih   - 18.01.2016 2015 e bak, 2016 danmedet umma
  • İnce  KkTC - 12.01.2016 Ne diyorsunuz ya? Bütün sebep AB den kaçmak, çalıp çırpmaya devam etmek! Milliyetçilik te Solculuk ta RANT PAYLAŞIMINA DÖNDÜ
  • Nidai   - 12.01.2016 Valla bir de bizim su tankerlerini satın alsınlar madem ki bütün su devredilecek bir şirkete
  • Recep  Akıncılar - 12.01.2016 ben ayla ya katılırım, tam bugün bunu ispatladılar````GELİRİM. ÇALARIM .GİDERİM! Yazıklar olsun, ne maaş, ne su, ne sendika, Gitsinler hepsi...
  • Nidai   - 09.01.2016 Valla bir de bizim su tankerlerini satın alsınlar madem ki bütün su devredilecek bir şirkete
  • Ali Sucu   - 09.01.2016 Bu yağışlar dan sonra suyun tonu acaba 3 tl ye düşer mi?Bizim işimiz tanker ile su, korkmuş bizden sıu idaresi yav, kapatacakmışbizi...
  • rüşvet    - 09.01.2016 Uçakalanı terminal, gelen bakan giden bakan, topla topla bitmez yolsuzlukta rekor kırdı bu uçakalanı özelleştirme midir, yedirmemidir..
  •    - 08.01.2016 Değil dar alanda, genelde uzmanlaşmamış insanları sırf ilişki ve avantaj hesapları ile göreve getirldiklerinde , zaten göreve gelenler de sadece o beklentilerin memuru olurlar. Vatandaş a da koca bir nanik...
  • ayla   - 08.01.2016 1 mana çıkar; gelirim, çalarım, giderim.... tasası sana mı düştü!!! madem seçildim hakkımdır her haram!

:

:

:

: