Goji Beerry

Meyvelerin tadı ve yararları bir başkadır insan sağlığına Bugün çok farklı Dünyamız da henüz bir çok insanın bilmediği çok faydalı bir meyvenin faydalarını sizinle paylaşmak isterim...

Meyvelerin tadı ve yararları bir başkadır insan sağlığına Bugün çok farklı Dünyamız da henüz bir çok insanın bilmediği çok faydalı bir meyvenin faydalarını sizinle paylaşmak isterim...Dünya da Goji Berry yada Wolf Beerry bilinen süper meyvenin diğer adı kurt üzüm. ..Goji Beerry çok önemli bir meyvedir..Orjini Asya olan Tibet Moğolistan'da Dünyanın en yüksek Dağları olan Himalayalar’da yetişiyor. Dünyadaki besin değeri en yüksek olan meyvelerden bir tanesi.. Çok kuvvetli bir Antioksidan bu meyve Çin'de Tıp alanında 2000 yıllık bir mazisi bir meyvedir...Goji Beerry küçük yumuşak meyveleri olan tadı yaban mersini ve kiraza benzeyen çok lezzetli ve faydalı olan bir meyvedir. .1,700 yıl boyunca Tibet'te üretilen çalı formunda bir bitkidir. Tibetliler yüzlerce yıldan itibaren Goji Berry meyvesinden yaptıkları ilacı böbrek ve karaciğer tedavisinde kullandılar... Goji Berry Tibet'te kolesterolü ve kan basıncını düşürmek için kullanılır ve temizler...1,700 yıl boyunca Tibet'te üretilen bir bitkidir.. Yapraklarından yapılan çay bir başka tat. Gövdesi bir başka faydalı. Bir bütün olarak 30 çeşit içerikli faydalar sunar insan sağlığına ömrüne gücüne enerjisine zekasına güzelliğine. Parlak kırmızı meyvesinin tadına doyum olmaz.. Gövdesinden yapılan yağlar bir başka şifadır insan sağlığına. kurtulan meyvesi her derde devadır... Goji Berry Çin de pirinç yemekleri ve çorbalarda ve çay yapımında ayrıca kullanılır.. Özünde kurutularak yenir ve suyu tüketilir. Goji Berry suyu olarak da ayrıca ihraç edilir Son yıllarda suyu Amerika ve Avrupa'da büyük bir hızla bir litrelik şişelerde tüketiliyor. .sağlık olarak suyu ve meyvesi aynı ölçüdedir..
İnsan vücudundaki on trilyon hücre devamlı serbest radikaller tarafından saldırıya uğrar. Serbest radikaller zararlı ajanlardır. Canlı hücrelerin kendilerini yenilenme hızını yavaşlatır ve yaşlanmayı hızlandırır. Goji Berry ise hem mutluluk meyvesi hem de uzun ömür meyvesi olarak tanınır. Goji Berry’nin içindeki güçlü antioksidanlar ile serbest radikallerin vereceği zarar oldukça aza indirilir. Yaşlanmanın gecikmesini sağlar. Uğratacağı zararlara ve erken yaşlanmaya karşı vücudunuzu korur.
Enerji verir ve dayanıklılığı arttır. Genç hissetmeyi ve geç yaşlanmayı sağlar. Kan basıncının düşmesini sağlar. Kansere karşı kalkan görevi görür Sağlıklı kolesterol seviyelerine ulaşır. Kan şekerini dengeleme özelliği vardır. Cinsel gücün artmasını sağlar. Kilo vermeyi kolaylaştırır. Kronik baş ağrısı semptomlarını hafifletir. Uykuyu düzene sokar. Görme bozukluklarına iyi gelir. Vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Kanserle savaşa destek olur. DNA’nın muhafaza edilmesine yardım eder. Kemoterapi ve radyasyonun belirtilerini hafifletir . Lenfositleri arttırır. Eklem iltihabına olan savaşa destek olur. Karaciğerin desteklenmesine yardım eder. Menopoz belirtilerini hafifletir. Gebelik döneminde sabahları yaşanan bulantıyı önler. Doğurganlık yetisini arttırır. Kasları ve kemikleri güçlendirir. Böbrek sağlığını korumaya yardımcıdır. Unutkanlığı giderir. Kronik kuru öksürüğü iyileştirir. Anksiyete ve depresyonu hafifletir. Sindirimi kolaylaştırır. Diş sağlığı için önemlidir.
Bu haber 7844 defa okunmuştur

:

:

:

: