Mali protokol bahane, Türkiye karşıtlığı şahane

KKTC‘nin, mevcut Hükümetinin, istifası ile ilgili, çok şeyler söylendi. Yazıldı, çizildi.

Bazı, malum TV ekranlarında, Ekonomik Protokol, yalan yanlış, kamuoyuna, aktarılmaya çalışılmış, Türkiye’nin, bir dayatması olarak, lanse edilmeye kalkışılmıştır.
Bu sütundan, hep belirtmeye çalıştık.
Türkiye Hükümeti tarafından, KKTC‘de uygulanmaya çalışılan ekonomik model.
Avrupa Birliğinin, uygulamış olduğu, ekonomik sistem olan Kapitalist sistemdir.
Buna, liberalizm mi, dersiniz.
Serbest piyasa ekonomisi mi, dersiniz, ne derseniz deyin.
AB‘nin, uyguladığı model, budur.
CTP’nin, tabanının bazı kesimleri, sosyalist ekonomik sistemi, hala daha, bir ideoloji olarak görebilirler.
Bu aynı kesimler girmeye can attıkları AB ‘nin, ekonomik sisteminin, Kapitalizm olduğunu, ya iyice algılamamışlar, ya da, içlerine sindirememişler.
Bu sistemi benimsemeyip, karşı çıkanlar, bu sistemi uygulayan, AB ‘ ne karşı çıkmalıdırlar.
AB‘ne evet.
Onun uyguladığı, ekonomik sistemi, Türkiye’nin adada uygulaması karşısında da, bunu, Türkiye karşıtlığına, çevireceksin.
Türkiye’ye, ver yansın edeceksin.
Bunu da ahaliye, yutturduğunu zannedeceksin.
Yutmazlar.
Yemezler.
CTP içerisinde bazı Bakanlar ve vekiller, bu gerçeği görüyor.
Ekonomik Protokolün içeriğini, yalan yanlış, halka lanse etme karşısında parti içerisinde, parti ideolojisi ve dik duruşu ile, bir partili olarak ispat etmiş olan İçişleri Bakanı Sn. Akansoy nerede isebu tutum ve davranışlar karşısında isyan etme durumuna geldi.
Sn. Akansoy verdiği çeşitli mülakatlarda söz konusu protokolün Türkiye’ye mal edilmesini, Türkiye’nin, bir dayatması olduğu yollu iddialar karşısında bunun doğru olmadığını, açıklamıştır.
Sn. Akansoy’un açıklamalarından, bir alıntıyı aktarmak istiyoruz.
“ Bu protokolü incelediğiniz zaman, bir iki nokta dışında, yazılanların. Bize çeşitli toplantılarda, Dünya Bankasının ve Avrupa Birliği uzmanlarının, önerdiği metin olduğunu, görebilirsiniz.”
Yani Ekonomik Protokol.
AB patentli muktesabat.
Sadece, Güneyde uygulandığı için.
Bunun, Kuzeyde uygulanmasına, Türkiye, aracılık yapıyor.
Daha, protokolün içeriğini, tam olarak bilmeden ekranlarda ve gazetelerde, ahkam kesenlere, Sn. Akansoy’un açıklamaları, tokat niteliğinde olsa gerek.
Sn. Akansoy KIB- TEK ‘le ilgili olarak, o da, çok önemli olmayan ve ısrarcılıkta bulunulmayan, bir konu olduğunu belirtiyor.
Bu minvaldeki açıklamalar Sn. Özgür tarafından da, yapılıyor.
Protokole karşı çıkanlar aynı dozda AB‘ne de, karşı çıkmak zorundadırlar.
Yok Protokolü sırf Türkiye karşıtlığı için, malzeme olarak kullanmak ve bunu sürdürmek Popülizmden başka bir anlam taşımaz.
Buna da kimse inanmaz.

Bu haber 9035 defa okunmuştur
  • protokol vatandaş - 07.04.2016 kabataslak baktım protokala içinde tüm alanlarda düzeltilmesi gerken yerlerin düzeltilemesi için düzenleme var. yani bu ülkenin daha sağlam temellere otrurtulması için gerekli düzenlemeler bunlar. eğer bazı maddelerde ufak tefek pürüz var ise oda görüşülür neden bu kadar yaygara anlamadım. kasıtlı türkiye düşmanlığı var burda türkiyeye hep beraber gelin düşman olalım elimize ne geçecek.avrupa birliğine girdiğimizde dahamı yumşak kurallar gelecek zanneder bunlar tüm amaç burdan türkiyenin elini ve etkisini zatyıflatmaktır. bunuda provakatör sendika ağaları aracılığıyla yaptırıyorlar.

:

:

:

: