Türkiye hain darbeyi def etti

15 Temmuz akşamı Türkiye demokrasi düzenine ve milli iradeye karşı gerçekleştirilen hain saldırı Türk halkının sokağa dökülmesi ile püskürtüldü.

Türk halkının bu tepkisi demokratik düzene sahip çıkışıdır, halk canını hiçe sayarak Türkiye’ye saldıran bu hain yapıya karşı çıkmıştır. Milli iradeyi hiçbir güç silah zoru ile ortadan kaldıramaz dünyanın örnek alacağı bir milli mücadele yaşanmıştır, bu şanlı Çanakkale direniş ruhunun ölmediğinin göstergesidir. Bu paralel yapı şanlı ordumuzun içine sızmış da olabilir önemli olan halktır, ben bunlardan askerlerimiz diye bahsedemiyorum, bunlar dışardan kumandalı “pelsinvanya” hain çeteleridir.
Ne kadar tuhaftır ki Türkiye, başta Rusya, İsrail ile normalleşme sürecine girdi sırada Mısır ile ilişkiler düzelecek, Suriye sorununa kalıcı bir çözüm aranırken bu hain darbe girişimi yapıldı. Açıkça Türkiye’nin her yönü ile geri gitmesini isteyenlerin pisliği bu, ancak Türk-Kürt ve diğer tüm Türkiye vatandaşları buna izin vermediler. Bu uğurda şehit olanları bu millet 15 Temmuz demokrasi şehidi olarak anacaktır, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet yaslı ailelerine sabırlar ve yaralılara acil şifalar diliyorum.
TBMM bombalayan bu hain zihniyet ancak bu düzeni yıkmaya ve Türkiye’yi bölmeye çalışan bir hain unsur olabilmektedir, ondan dolayı
Tek bayrak, tek devlet, tek millet ve tek vatan ülküsü ile mücadele verilmiştir.
Demokrasiye sahip çıkan başta Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan, Başbakan Sn. Yıldırım, ana muhalefet CHP başkanı Sn. Kılıçdaroğlu, MHP başkanı Sn. Bahçeli ve diğer tüm siyasi unsurlara teşekkür eder kutluyorum milli birlik böyle sağlanır.
Bu belayı def etmek için canla kanla mücadele eden tüm Türkiye halkı ve askeri ve polis unsurları Türkiye’nin yıkılamayacağını bunu düzenleyen dış ve iç hainlere bir kez daha göstermişlerdir, tümünü kutluyorum.
Milletimizin başı sağ olsun, Türkiye icazet almadan emin adımlar ile yoluna devam edecektir, bölgede ki istikrar güçlü Türkiye ile ancak sağlanacaktır Dünya da bunu görmüştür. Terörün dini, milleti, dili yoktur terör halkları yok etmeye çalışan bir vahşettir her kim destek verirse insanlıktan nasibini almış değildir. Türk ordusunun onurlu duruşuna kast edenler en acımasızca cezalandırılmalıdır halkı ve kurumları bombalayanlar idam edilmelidir.

Bu haber 826 defa okunmuştur

:

:

:

: