Ryan’dan Türk okuluna ziyaret

Enfield North Milletvekili Joan Ryan, Türk girişimcilerin açtığı Wistom ilk ve Orta Okulunu ziyaret ederek, okulla ilgili geniş bilgi aldı.

Mihrişah Safa

Enfield North Milletvekili Joan Ryan, Türk girişimcilerin açtığı Wistom ilk ve Orta Okulunu ziyaret ederek, okulla ilgili geniş bilgi aldı.

Milletvekilini okul müdürü Ramazan Güveli karşıladı ve okulla ilgili ayrıntılı bilgi verdi. Daha sonra okulu gezen ve sınıfları tek tek ziyaret eden milletvekili Ryan öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti. Wisdom Okulunun nasıl hayaai geçtiğini anlatan Okul Müdürü Güveli , ‘ Axis Eğitim Vakfı olarak Londra’nın farklı semtlerinde açtığımız hafta sonu okullarının bir meyvesi olarak örgün eğitim veren bir okul, 22 öğrencisiyle 2 yıl önce eğitime başladı. Şu anda tam kapasite olarak 80 öğrencisiyle kaliteli bir eğitim vermeye devam etmektedir’ dedi.

Örgün eğitim veren gündüz okulun yanında, akşam kurslarında 100’ e yakin öğrenciye GCSE SATs ve A Level kursları verdiklerini ve ayrıca Shine Cumartesi Okulu’nda ise 60 ilkokul öğrencisine İngilizce, Matematik ve Fen Bilgisi takviye kursları ile toplamda 250 öğrenciye hizmet sunduklarını belirtti.

Wisdom Okulu’nu ziyaretinde Milletvekili Ryan, ayrıca okulun konferans salonunda öğrencilere hitap etti ve hayat hikâyesinden kesitler anlattı. Eskiden öğretmen olduğunu belirten Joan Ryan, öğretmenlik mesleğini çok sevdiğini ve bunu bırakma nedeni olarak da ülkesine daha fazla hizmet edebilmek için siyasete girdiğini ve milletvekili olduğunu söyledi. Demokrasinin işleyişini Okul Konseyi’ne benzeten Ryan, ‘Her bir sınıftaki öğrenciler, sınıf temsilcilerini seçiyor ve temsilciler de okul konseyinde okulun işleyişi ile ilgili konuları görüşüyorsunuz Aynı şekilde herbir seçim bölgesindeki vatandaşlar kendilerini temsilen vekillerini seçip parlamentoya gönderiyor. Milletvekilleri ülkeyi ilgilendiren konuları tartışıp, kararlar alıyor.” Diyerek, öğrencilere örnekler verdi.

Ryan ayrıca ‘Müdür bey bana çalışkan ve aktif bir okul konseyiniz olduğunu söyledi ve gelecek ay parlamentoyu ziyaret edecekmişsiniz. Sizleri Avam Kamarası’nda görmekten memnuniyet duyacağım’ dedi.

Öğrencilerin sorularını cevaplayan Ryan, geçen ay okul kütüphanesi için ‘bağış yarışı – Wisdomthon’ da üstün başarı gösteren ikiz kardeşler Beyza ve Ahmet Tahir’e üstün basari sertifikası ve hediye çeki takdim etti. Ayrıca okul öğrencileri arasında düzenlenen masa tenisi turnuvasının finalistleri Emirhan Kılınç ve İskender Belek’e madalyalarını takan Ryan, Emirhan’a kupasını verdi.

Ziyaretinin sonunda tüm öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren milletvekili, ayrılırken Wisdom Okul’unun yapmış olduğu çalışmalardan çok etkilendiğini ve öğrencilerin kendine öz güveni olan bireyler olarak yetişmesinden mutluluk duyduğunu dile getirdi.
Bu haber 56 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER