Anastasiadis’in muhtemel bir Antlaşmanın ilk gününde yürürlüğe koymak istedikleri:

Rum Lider Anastadiadis, KKTC ve Kıbrıs Türk Halkının Anavatan Türkiye ile,1974 den bu yana tesis ettiği kilit stratejik siyasi, ekonomik ve güvenlik bağlarını geriye dönüşü olmayacak şekilde koparmayı vazgeçilmez stratejik hedef olarak belirlemiştir.
Tansel FİKRİ
KKTC E.MALİYE BAKANI/ e.büyükelçi

Avro para biriminin, Türk Lirasını, Antlaşmanın ilk günden ikame etme şartı, ekonomik ve sosyal dengelerimizi altüst edecek bir deprem niteliği taşımaktadır. TL’nin ekonomimizden çıkışı ancak gerekli ön tedbirler ve şokları absorbe edecek koruyucu önlemlerin işlerliliği ciddi bir geçiş süreci içinde sınandıktan ve Güney ve Kuzey ekonomileri arasında gerekli denge karşılıklı olarak tesis edildikten sonra gündeme gelmelidir.
Rum Lider Ada sathında Egemenliğin sembolü olan tüm uygulamalara ilk günden geçmek istiyor. Buna hava ve deniz ulaşımının kontrolü, limanlar, Gümrük işlemleri, 'Kıbrıs'a ait' FIR Hattı, Deniz Hava ve Münhasır Ekonomik Bölgeler gibi stratejik konular dahildir. İlk günden bu stratejik alanlardaki tüm yetkilerin Federal Devlete geçmesi öngörülmektedir. Rum Liderin 'ilk gün' listesine garanti ve ittifak antlaşmalarının Sonlanması ve Adadaki caydırıcı Türk Askeri varlığının sona ermesi eklenmiş görünmektedir.
Türkiye'nin tek taraflı müdahale ve Garantörlük haklarının ortadan kalkması ile birlikte nihai bir antlaşmanın yıllar sürecek yorucu ve kahredici uygulanma takvimi içinde 'osmosis' ile Adanın mutlak bir Helen Hakimiyetine geçmesinin önündeki tüm engeller kalkmış olacaktır.!!!
Anavatan Türkiye ve KKTC Yetkililerimizin bu toksik ilk gün önerilerini Halkımızın ve Türk Ulusunun gündemine girmesini kesinlikle REDDETMELİDİR !!!!
Bu haber 364 defa okunmuştur

:

:

:

: