Yorumum yok!

Tolga Atakan’ ı çoğumuz tanıyoruz.
Derviş DOĞAN

Ama bir kez daha hatırlayalım.
Başarılı bir iş insanı.
Genç bir girişimci.
Küçük Kaymaklı taraftarı, sıkı bir Galatasaraylı.
Halkın Partisi Genel Sekreteri.
Boş konuşmayan donanımlı bir insan.
Bu ülkede gözünüz kapalı güvenebileceğiniz ender insanlardan.
Çevresi tarafından sevilen sayılan saygın bir isim.
Önceki gün sosyal medya üzerinden çok önemli bir iddiada bulundu Tolga Atakan.
Ve dedi ki:
“Havacılık, odağında insan olan çok ciddi bir iştir, şakaya gelmez. En ufak bir eksikliğin bedeli insan hayatıdır. Siyasi rant veya şov uğruna meze yapılmayacak kadar ciddi bir iştir.
Haberde adı geçen hava yolu şirketi Türkiye Cumhuriyeti Sivil Havacılık otoritesi ICAO üyesi değil. IATA üyesi 265 havayolu arasında da görünmüyor.
Şirketin olduğu iddia edilen web sitesinde ilgili haberde bakan ile poz veren Tuncay Çelik adına ve gerçekte var olmayan telefon numarası ile kayıtlı.
Web sitesine göre Hong Kong kayıtlı görünen şirket,Hong Kong şirketler mukayitliği web sitesinde yok. Şirketin adresi Ercan Havaalanı’nda aslında var olmayan bir plazanın ikinci katında görülüyor. Web sitesinin İngilizce versiyonu belli ki ilkokul seviyesinde bir İngilizce ile amatörce hazırlanmış. Gerçekte var olmayan uçaklar şirketin filosunda gösterilmiş. Ama tüm bunlar ne gariptir ki bu konuda mesai harcayan bakanın ve Bakanlar Kurulunun dikkatini çekmemiş.
KKTC’ne uçuş izni vermeden bu şirketin ne olduğuna bakma gereği duymamışlar. İlgili habere göre de bu havayolunu bulan KKTC hükümeti olduğu belirtiliyor”
Sayın Atakan’ın bu açıklamaları üzerine, kendisini aradım. Alışılagelmiş politikacıların aksine Tolga Atakan’a ulaştım ve konu hakkında biraz daha detaylı bilgi istedim. Sağolsun kırmadı paylaştı.
Sonra bende bu bilgiler üzerine bir kısa araştırma yaptım.
Ulaştığım bilgiler Sayın Tolga Atakan’ın paylaştığı bilgilerle örtüşüyor.
Bakan Dürüst’ün büyük bir icraat diye paylaştığı Bird Airways’in şirket logosu bir Yunan charter havayolundan kopyalama.
Söz konusu havayolu TC Sivil Havacılık otoritesine kayıtlı değil.
Uçağı yok.
Ekibi yok.
Dünden bugüne tek değişen gelen tepkiler üzerine Ercan Havaalanında gösterilen ve aslında hiç olmayan ofisin adresi değiştirilmiş.
Şu ana kadar konu ile ilgili ne Sayın Dürüst’ten ne de hükümetten herhangi bir açıklama gelmedi.
Peki yorumum.
Yok.
Bunun takdirini siz değerli okurlara bırakıyorum.
Bu haber 281 defa okunmuştur

:

:

:

: