Ölüm yolunda bütçeyi beklerken…

Girne dağyolunda üç canı bizden koparan o korkunç kazanın acısı dinmeden dün yine aynı yolda kahreden bir haberle sarsıldık.


 Yağmurlu bir Kıbrıs sabahında altı kişi daha ölümle burun buruna geldi. İlk gelen haberler çok şükür altı yaralının da hayati tehlikesi bulunmadığı yönündeydi.
Kaderin bir cilvesi kazadan birkaç saat önce aynı yolda yapılan eylemde 29 Kasım’da yaşanan kazada hayatını kaybeden İlayda’nın babası Salih Öztürk’ün sözlerin kulaklarımızı çınlatıyor, acılı babanın feryadı karşısında yüreğimiz acıyordu.
İçi yanan baba, “Canım pahasına da olsa bu yolu kapatacağım” diye isyan ediyordu.
Altı kişinin yaralandığı, çok şükür kimseyi kaybetmediğimiz dünkü kazanın ardından CTP Genel Başkanı Erhürman, hükümeti uyardıklarını ama önlem alınmadığını söyledi. Çok değil dokuz ay önce hükümette bulunan CTP, “Ölü gözünden yaş mı bekliyoruz” açıklamasıyla, UBP-DP hükümetini hedef aldı.
Oysa Başbakan Özgürgün dünkü kazadan bir gün önce verdiği mülakatta yol yapımı dahil yeni projelerin 2017’de uygulamaya gireceğini açıklarken, bütçe yetersizliğinden yakınmıştı. Başbakan, “Nisanda göreve geldiğimizde bütçenin yarısından fazlası önceki hükümet tarafından kullanılmıştı” diye sitem etmekteydi.
Ama kazalar ne yazık ki yeni bütçeyi beklemedi. Hayatın çarkı öyle bir dönüyor ki biz yeni bütçe ve atılması gereken adımları beklerken, başta dağyolu olmak üzere ölüm kusan yollar canımızı acıtmaya devam ediyor. Herkes üzerine düşen sorumluluğu alıp meselenin çözümü için adım atmak yerine acı üstünden siyaset yapmanın peşine düşüyor. Olan yine ölümün kol gezdiği yollarda bizlere, çocuklarımıza oluyor.
Kazasız, belasız iyi bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle…
Bu haber 294 defa okunmuştur

:

:

:

: