Erdoğan’ın seferberlik çağrısı terörü yenecek

Dün yağmurlu bir Kıbrıs sabahına anavatandan gelen kahredici bir haberle uyandık. Hainler bu kez Anadolu’nun orta yeri Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerlere saldırdı. 14 şehidin acısı anavatanla birlikte bizlerin de yüreğini yaktı.
Dün yağmurlu bir Kıbrıs sabahına anavatandan gelen kahredici bir haberle uyandık. Hainler bu kez Anadolu’nun orta yeri Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerlere saldırdı. 14 şehidin acısı anavatanla birlikte bizlerin de yüreğini yaktı. Gelen haberler, 55 yaralı içinde durumu ağır olanların da olduğunu söylüyordu. Şehitlerin sayısının artmaması için gün boyu dua ettik…

Hainler neden Kayseri’yi seçti. Çünkü Kayseri Komando Tugay Komutanlığı, Güneydoğu’da yaptığı kahramanca mücadeleyle takdir görüyordu. Üstelik Ak Parti’nin en güçlü olduğu illerden biriydi.

Terör daha geçen Cumartesi gecesi Beşiktaş’ta yaptığı kalleş saldırının üstünden bir hafta geçmeden bu kez Kayseri’yi hedef aldı.
Amaç hiç şüphesiz, bölgede güçlenen Türkiye’nin önünü kesmek, dış politikadaki enerjisini içe hapsetmekti.

Daha üç gün önce “PKK’sıyla DEAŞ’ıyla, FETÖ’süyle, DHKP-C’siyle, adı ne olursa olsun tüm terör örgütlerine karşı milli seferberlik ilan ediyorum” diyen Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletini bu hainlere karşı birlik olmaya çağırmıştı.

Erdoğan’ın çağrısına meydan okurcasına dün Kayseri’de harekete geçen kalleşler, bize anavatanın teröre karşı başlattığı ‘Kurtuluş Savaşı’nın çok uzun ve çetin bir mücadele olacağını gösteriyor.

Nitekim Türkiye’nin dört bir yanına ateş düşüren o kahpe saldırının hemen ardından konuşan Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörün arkasında güçlere dikkat çekerken, “Bu saldırıların bölgemizde yaşanan olaylardan, özellikle Suriye ve Irak’taki gelişmelerden, hatta ekonomideki dalgalanmalardan bağımsız olmadığını biliyoruz” diyordu.

Anavatan Türkiye hem siyasal, hem terörist, hem de ekonomik saldırıya karşı lideri Erdoğan’ın öncülüğünde yeni bir kurtuluş savaşı verirken, Kıbrıs Türkü de bu mücadeleyi yüreğinde hissediyor.

Nasıl Mustafa Kemal’in 1919’da Kurtuluş Savaşı’nda başlattığı milli seferberlik çağrısı bir ulusu ayağa kaldırdıysa, Erdoğan’ın 97 yıl sonra yaptığı çağrı da teröre karşı başlatılan savaşı kazanmanın tek yolu olarak görülüyor.

Türk ulusu o çağrıya uyarsa, 15 Temmuz’da olduğu gibi Türkiye düşmanlarını bir kez daha hüsrana uğratacaktır.
Bu haber 262 defa okunmuştur

:

:

:

: