Yayın Yüksek Kurulu’nun özrü kabahatinden büyük

Yayın Yüksek Kurulu, haksız ve keyfi bir yönetimle Star Kıbrıs Medya Grubu’nun dört tematik televizyon kanalının kapanmasına yol açtı.
Yayın Yüksek Kurulu, haksız ve keyfi bir yönetimle Star Kıbrıs Medya Grubu’nun dört tematik televizyon kanalının kapanmasına yol açtı.
Yaptıklarının yanlış olduğunu bal gibi biliyorlar. İsim değişikliği için yaptığımız ve hakkımız olan yasal talepleri reddederken, dayandıkları bir yasanın olmadığının farkındalar. Böyle keyfi bir davranışın suç olduğunun da bilincindeler. Bunu bildikleri için “Prensip kararı aldık” diyerek, haksız kararlarına gerekçe üretmeye çalışıyorlar.
Sadece bize, kamuoyuna değil, onları bulundukları kurullara, koltuklara atayan parti liderlerine de yalan söylüyorlar.
Yayın Yüksek Kurulu’nun görevi nedir? KKTC’ye yayın yapan televizyonların yayınını denetlemek, düzenlemek ama aynı zamanda haklarını korumak değil mi?
Yönetim ve denetim konusuna eli sopalı olan kurul, iş yasal haklarımızı vermeye gelince bundan kaçınıyor.
Medya grubumuza yönelik bu düşmanca tutumla haklarımızı ve yasaları çiğnediklerini bildikleri için hayali gerekçeler üretiyorlar.
Önce “yasaları uyguluyoruz” derken, sonra sözde prensip kararlarından söz ediyorlar.
Böyle bir yasa olmadığı için liderlerine hesap verirken, yasaları uyguladıklarını iddia ediyorlar. Ancak şimdi ayan beyan ortaya çıktı ki bu kurul üyeleri, hiç utanmadan, sıkılmadan liderlerine bile yalan söyledi.

İki kabahatleri var. Birinci kabahatleri Star Kıbrıs Medya Grubu’nun iki tematik televizyon kanalı için talep ettiği yasal isim değişikliği talebini yasaları çiğneyerek reddetmek.
İkinci kabahatleri ise bu kararı savunmak için yalan söylemek.
Hem adaletsiz davranan hem de yalan söyleyen Yayın Yüksek Kurulu’nun şu dakikadan sonra görevde kalması beklenemez. Normal bir demokratik ülkede böyle bir kurulun hemen istifa etmesi beklenir. Ama “koltuk sıcak, istifa etmiyoruz” diyorlarsa, onları o göreve atayan parti liderlerinin bir an önce bu kurul üyelerini görevden almaları gerekir.
Aksi halde o partiler de bu kurulun haksız ve adaletsiz kararlarına, günahlarına ortak olur. Yasaları çiğneyerek dört televizyon kanalının kapanmasına yol açan Yayın Yüksek Kurulu, bir an önce hesaba çekilmelidir.cc
Bu haber 317 defa okunmuştur

:

:

:

: