Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan AB’ye güvenmiyor

Sayın Erdoğan AB ye güvenmiyor da ben güveniyor muyum?
Sayın Erdoğan AB ye güvenmiyor da ben güveniyor muyum? Güvenmiyorum çünkü Annan planı döneminden itibarendir verdiği sözleri tutmadı ki güvenelim.
Erdoğan haykırıyor Ortadoğu’dan kaçmak zorunda kalan mülteci korumasız insanların yaklaşık Akdeniz de 6.000 kişisi boğularak can verdi. Üç milyondan fazlası Türkiye de barınıyor, gelmeye de devam ediyorlar, Türkiye bu insanlara 30 milyar dolar harcadı ve harcamaya da devam ediyor.

Suriye başta olmak üzere Ortadoğu barut fıçısı gibi, her gün canlar gidiyor Türkiye de terör saldırıları ile karşı karşıya. Yüzlerce şehidimiz var. Bu olayların tem sorumlusu değil ancak en büyük sorumlusu batı. Geçen hafta Türkiye, Rusya ve İran’ın imzaladığı anlaşma ki Suriye de ki savaşı sona erdirmeyi hedefliyorlar, Alman dışişleri bakanı bu sonuç batının diplomatik çöküşü açıklamasını yapmıştı. Onlar için canlar gitmiş yuvalar yıkılmış önemli değil diplomatik başarılar böyle düşünenlere Allah’ın laneti değsin.

AB, Türkiye’ye mülteciler için 3.5 milyar Euro yardım yapacaktı, ancak tek kuruş yardım yapmadı, 600 milyon Euro gibi bir yardımı Unesco ya yaptı oda kızıl aya gitti. Türkiye bütçesine girmedi, ancak sözler verilmişti. AB bu insanları düşünüyor mu? Böyle davrandıkça düşünmüyor onların insan derdi olmadığını görüyoruz. Bu harcamaları Türkiye kendi bütçesinden karşılıyor, barış için savaş içerisinde, AB bu başlattığı savaşın neresinde? Dışında.

Kıbrıs da verdiği sözlerimi yerine getirdi, maalesef hayır. Kimler ne yapıyor AB bizleri istiyor gibi gözüküyor ancak tüm hedefleri, Türkiye’yi askerleri ile birlikte Kıbrıs dan çıkartmaktır. Doğrudan ticaret tüzüğü geçmedi, KKTC halkı izolasyonlar için de yaşamaya devam ediyor. Hani bir evet ile AB ye bağlanacaktık, ihracatımız da gelişecekti, üretim artacaktı, hepsi geri gitti de ileri gidenler varsa o da Türkiye sayesinde oldu.

Bizler sayın Erdoğan ile birlikte AB ye güvenmiyoruz, kaldı ki Kıbrıs Türkü’nün çok acı tecrübeleri vardır. Bu hafta şehitler haftası Rum tarafına güvendik ortak devlet kurduk üç yıl yaşadı, sonuç yüzlerce şehit, anıyorum önlerinde saygı ile eğiliyorum. 1960 da kurulan Kıbrıs cumhuriyeti ancak üç yıl yaşadı ve 11 yıl yokluk, şehitler ve insanlık onuruna yakışmayan bir hayat sürdü Kıbrıs Türkü. Şimdi ise devletimiz var cumhurbaşkanı Sayın Akıncı KKTC meclisinde namusu ve şerefi üzerine yapmış olduğu yemine sonuna kadar sahip çıkmalıdır.

Bu haber 256 defa okunmuştur

:

:

:

: