Yeni yıla İstanbul'da terörle uyanmak...

Kabus dolu bir yıldı. Bitsin, gitsin diye gün saydık aylarca...
Kabus dolu bir yıldı. Bitsin, gitsin diye gün saydık aylarca...

Ama tam da '2016'nın tüm acıları, gözyaşları geride kalsın, 2017 barış, huzur, mutluluk getirsin' dileklerinin ardından saldırdı hainler...

Yeni yılın ilk saatlerinde, Anavatan'ın kalbi İstanbul'un en ünlü eğlence mekanı Reina'da ortaya çıktı terör. Uzun namlulu silahla rastgele ateş açan teröristin, 39 canı aramızdan kopardığını söylüyordu haber bültenleri. İçlerinde durumu ağır olan 65 yaralı vardı. Kayıplar arasında canları anavatana emanet olan yabancı turistler de vardı.

Sabahın ilk ışıklarında haber ortaya çıkar çıkmaz herkes gece eğlenmek için dışarı çıkan, haber alamadığı yakınını aramaya koyuldu. Onlara ulaştıklarında sevindi ama sonradan 39 canın acısıyla suçluluk duygusu yaratan bir sevinçti bu.

Görgü tanıkları saldırı esnasında Boğaz'ın kenarındaki mekanda insanların panikle kendisini denize attığını, deniz polisinin saatlerce Boğaz'ın buz gibi sularında arama yapmak zorunda kaldığını anlatıyordu...

İstanbul biliyordu oysa adeta içine doğmuştu. Taksim Meydanı kapatılmış, meydana alınan insanlar tepeden tırnağa aranıyordu. Belli ki gerekli istihbarat vardı ama hainler yine durdurulamadı.

ABD'den Avrupa'ya tüm dünya liderleri saldırıyı kınadı. Ama yine de Paris saldırısında olduğu gibi bizimle teröre karşı kol kola yürümek için geleceğini açıklayan yoktu.
Belli ki 'Yalnız ve güzel ülkemiz' tek başına, sadece gerçek dostlarıyla saracaktı yine yaralarını...

Daha geçenlerde yazmıştık. Anavatan bölgede terör örgütlerinin üzerine öyle bastı ki, hepsi birden dört koldan harekete geçtiler diye...

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, hainlerin anavatanı istikrarsızlaştırmaya çalıştığını söylüyor, bu kirli oyuna geçit verilmeyeceğini dosta düşmana ilan ediyordu.
Ha Beşiktaş, ha Kayseri, ha Reina... Aslında hiçbirinin birbirinden farkı yoktu. Amaç terörle mücadeleye karşı korku, yılgınlık, umutsuzluk yaymaktı.

Hainler güvensiz bir ülke yaratmak, dünyadan anavatana gelen herkese 'güvende değilsiniz' mesajı vermek istiyordu.

Terör; barış, huzur, mutluluk dileklerimize inat 2017'nin ilk saatlerinde çaldı umutlarımızı... Ama biz biliyoruz. Terörün dünya üzerinde galip geldiği daha görülmemiştir. Yeter ki bu zor günlerde acıyı paylaşalım, dayanışma ve birlik içinde bu zor günleri atlatmak için omuz omuza olalım...

Terörün yarattığı tüm acılara, kayıplara inat, 2017'nin yeniden umudun yeşerdiği bir yıl olması dileğiyle...
Bu haber 260 defa okunmuştur

:

:

:

: