2017 belli ki çok kritik bir yıl olacak

Lanet olsun insan canına kıyan bu terör faaliyetlerine, 2017 yılı terör ile başladı ve yine canlar aldı.

Lanet olsun insan canına kıyan bu terör faaliyetlerine, 2017 yılı terör ile başladı ve yine canlar aldı. İstanbul da eğlencenin olduğu bir mekana silahlı bir terörist ölüm saçtı ve onlarca insan hayatını kaybetti. Eğlenmeye çalışan yabancı turistler, Türk vatandaşları ve güvenlik görevlisi, tümüne Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.
Olumlu beklentilerin olacağı 2017 yılı için yazdığımız bu cümleler, içimizi karartıyor ancak bir o kadar da birlik beraberlik içerisin de olmamız gerektiğini bizlere bir kez daha hatırlatıyor. Terör saldırıları Dünya da yeni metot bir savaş modeli gibi oldu, ülkeler arası işbirliğinin çok daha olması gerektiği bir gerçektir. İstihbarat servislerinin esas görevleri, devletlerini korurken insanlığa da bu şekilde ki tehditler karşısın da önleyici hizmetler sunmaktır.
Ülkeler arası çıkar savaşları insan hayatına kıymamalıdır, tam tersi bunu önlemek için işbirliği yapılmalıdır. Emperyalizmin ülkeleri yeniden şekillendirmek istemiş olması çıkar çatışmalarını en üst seviyeye taşımıştır. Bu lanet terör bu son zaman da Türkiye’yi hedef almış ve yapılan saldırılar ile yüzlerce suçsuz insan ve güvenlik görevlileri şehit edilmiştir, kınıyorum ve yine kınıyorum.
Dünya değişiyor diyoruz da, çıkar savaşları terörü hortlattı Türkiye geçmişte de hedef ülke olmuş diplomatlarımıza geçmişte saldırılar düzenlenmişti. Türkiye büyüyor ve Dünya da ve de özellikle bölgesinde ciddi bir güç haline gelmiştir.
Türkiye Suriye de barışı sağlamak için, Rusya ile birlikte 2016 yılının son günlerin de garantör ülkeler olarak, çok etkin rol aldılar. Suriye’yi hala daha bataklık olarak görmek isteyen çıkar guruplarını bu gelişme derinden rahatsız etmiştir.
2011 yılın da ABD ve İngiltere, Kıbrıs İngiliz egemen üstlerinde askeri müdahale yapacaktı. B52 ABD ağır bombardıman savaş uçaklarını Kıbrıs Rum TV si Sigma görüntülemişti. Rusya’nın karşı çıkışı ile bu müdahale olmadı, ancak Suriye de nerde ise taş taş üstünde kalmadı. Bu gün bu sancıları yaşıyoruz, bataklık Suriye’nin çamuru üzerimize sıçradı. Bir kez daha yazıyorum ki bu bölgede Türkiye, Rusya ve özellikle de İran destekli bir istihbarat işbirliği bölgede istikrarı sağlayacaktır. Bu batıya küsme ve sırt dönme anlamında değildir, bölge de etkin güç oluşturmadır.
Bu haber 600 defa okunmuştur

:

:

:

: