En son sözü Türkiye adına Erdoğan söyler

Cenevre görüşmeleri de sonuçsuz kaldı, ben çok önceden Mont Pelerin’deki görüşmeler çöker Cenevre de sonuçsuz kalır diye yazmıştım.

Cenevre görüşmeleri de sonuçsuz kaldı, ben çok önceden Mont Pelerin’deki görüşmeler çöker Cenevre de sonuçsuz kalır diye yazmıştım. Yanılmadım sonuç ortada, akşam Ercan hava limanın da Cenevre dönüşü KKTC cumhurbaşkanı Akıncı açıklama yaptı. Mont Pelerin de süreç çökmüştü ancak kendisinin açılım yaparak süreci canlı tuttuğunu açıkladı, ikincisinde Rum tarafını yine Akıncı suçladı maksimalist davrandıkları için.
Cenevre’ye gidildi yine sonuç çıkmadı, 18 ocakta görüşmeler devam ancak garantör ülkeler den uzmanlar görüşecek, sonuç çıkıp çıkmayacağı belli değildir ancak sonuç çıkması çok zor nerede ise imkansız, iddia ediyorum anlaşamayacaklar. Cenevre öncesi, Mevlut Çavuşoğlu ile Nikos Kocias New York da garantileri görüştüler ve anlaşamadılar.
Akıncı akşam ihtiyatlı iyimserlik içerisindeyim, uzmanlar garantileri görüşecek ilerleme olursa dışişleri bakanları ve ve ve!!!!!!!!!!!
Sunduğu haritanın oranı %29.2 bu oranı rahmetli Denktaş’ın da kabul ettiğini söyledi Akıncı, orada bir dur başkan. Denktaş 29.+ demişti bu 29.99 da olabilir, siz eğer bir hata yapmışsanız haritayı sunmakla, ki bana göre korkunç bir hatadır, kimseye atıfta bulunarak bu açıklamayı yapmamanız gerekirdi, başkan sizsiniz.
Akıncı Cenevre’ye giderken sonuç çıkmaz ise, KKTC yoluna devam eder açıklamasını yapmıştı. Akşam eğer taraflarda biri kabul edilemeyecek konular üzerinde ısrarlı olursa anlaşma olmayacaktır dedi. Garantiler konusunda KKTC halkı Türkiye’nin garantör kalmasını talep ediyor, Rum tarafı anlayış göstermeli. Ancak 1960 anayasasının 2017 yılın da ayni garanti sisteminin kalması da imkansızdır, bekleyip göreceğiz.
En son sözü Türkiye cumhurbaşkanı sayın ERDOĞAN söyledi, taviz yoktur Annan planı da kapanmıştır. Biz Erenköy’den Güzelyurt’u bağlayacak toprak verin, size kapalı Maraş ile açık Maraş’tan yer verelim. Türk askeri Kıbrıs da kalmaya devam edecektir, garantilerin kaldırılması söz konusu dahi olamaz.
Helal olsun sayın ERDOĞAN’a Allah kendisine sağlık iyilik versin, Türkiye bazı sorunlar yaşamaktadır, bunları atlatacaktır bölgede en büyük güç, Dünya da söz sahibidir. Yaşatılan sorunlar bundan kaynaklanmaktadır, Kıbrıs’tan çekilmesi söz konusu dahi olmaz çünkü Doğu Akdeniz’den çekilmiş olur.
Bu haber 818 defa okunmuştur

:

:

:

: