Adı olmayan grup

Önceki yazıda Cenevre’de belli olan siyasi ve Kıbrıs konusundaki renkleri, genelde sosyal medya ya dayalı yaptığımız bir araştırmaya göre 3+1 guruba dağıtmıştık.
Önceki yazıda Cenevre’de belli olan siyasi ve Kıbrıs konusundaki renkleri, genelde sosyal medya ya dayalı yaptığımız bir araştırmaya göre 3+1 guruba dağıtmıştık.
1. Agnostikler
2. Oprtunistler
3. Rozburjualar
VE ADI OLMAYAN +1 GURUBU.
Genel de ne kadar değer, ne kadar kabul gördü bu yorum pek bilemem. Hem de toplumun ve siyasi partilerin neredeyse %90’ından fazlasını Kıbrıs Sorunu konusunda davranışlarını ne samimi ne de toplum yararına, ne hukuki ne de gelecek adına olumlu değerlendirmeyen bir yazıyı kim niye beğensin ki!
Yine de bana bu yazı ile ilgili genelde ulaşan insanlar kimlerdi bir tahmin edin!
O adı yok dediğim +1 gurupta görenler kendilerini.
BİR KAÇ KİŞİ BU GURUBU DAHA DA AÇMAMI İSTEDİ!
Genelde kesinlikle şahsi konumlarını düşünmeden Kıbrısın tümünün ve dolayısı ile Kıbrıs Türkünün iyiliğini başkaların hakkını gasp etmede görmeyen kişiler.
Totaliter sistem ve takkiye yaklaşımlarla hem Kıbrıs Türküne baskı hem de adadaki diğer toplulukları ötekileştirmeyi onaylamayan vatandaşlar.
Söylem ve ifadelerinden zarar görseler de zaman zaman sessiz, partisiz, derneksiz, zaman zaman da özellikle sansüre tabi olmayan sosyal medyada fikirlerini belirtenler.
Düşüncelerinden 100% emin olmakla birlikte bu düşünceleri bir soru şeklinde veya bir araştırma, anket şeklinde yansıtanlar.
Neredeyse hiçbir zaman kamudan nemalanmamış bu azınlık, her değişik sosyal gruptan olabiliyor!
Amerika da, Rusyada, Türkiyede eğitim almış, yurtdışında çalışmış iyi eğitimlilerden tutun, el emeği, göznuru ile kendine yetmeye, ailesini desteklemeye kendini adamış orta halli veya geçim sınırındaki vatandaşlara kadar farklı bir gurup.
BU GURUPTAN BENİ ARAYIP SİTEM EDENLER DE OLDU!
Yıllardır verdikleri mücadeleyi önemsizleştirdiğimi ve bu gurubun adı yok diyerek onları hiçe saydığım algısına ulaşanlar da oldu!
Her yazdıklarının, her söylediklerinin çirkin saldırılara maruz kalmalarına sebep olduğundan, dolayısı ile sessizleştiklerinden bahsedenler oldu!
Ne deseler haklı!
Garantiler tabu! Asker olmazsa olmaz! Toprak da ayarlama tartışılmaz!
E ANLAŞMA GAYRETİ NEREDE?

Bu haber 280 defa okunmuştur

:

:

:

: