KKTC’de sürekli hükümet değişikliği ve erken seçim zaman kaybı

Seçimler olur hükümet kurulur, iç kavga ve hesaplaşmalar ile kısa sürede hükümet değişir, kime faydası var!!!!!!!!!!!


2013 erken genel seçimler yapıldı, ondan öncede 2009 erken genel seçimler, bu sürede hedeflenen projelerin kaç tanesi hayata geçti? Eğer Türkiye suyu da getirmemiş olsaydı, suyumuz da olamayacaktı. Seçimlere takılacak ve icraat yapılamayacaktı, bunu dahi göremeyecek kadar cahillerimiz var mı?
2013 erken genel seçimlerinden sonra, dört yıl içerisinde kurulan üçüncü hükümet, yetmedi mi? Ki cumhurbaşkanı azınlık hükümeti söylemi ile farklı gündem yaratmaya çalışıyor.
UBP- DP hükümetinin bütçesi şimdi uygulanacaktır, halkımız öngörülen icraatları bekliyor. Dövizin yaklaşık %20 üzerinde değeri arttı, halkımızın cebinde ki para kısmen eridi. Zaman içerisinde nasıl telafi edileceği üzerinde çalışmak gerekir, biz TL kullandığımız için tabi ki direk etkileniyoruz. Bunun telafisi erken seçim ile olmayacaktır.
Aslında KKTC meclisinde erken seçim isteyen parti yok gibi, belki TDP, o arkadaşlarımız da sırf Cumhurbaşkanı Akıncı söylediği için o söylemi kullanıyorlar.
Kaldı ki Haziran 2018 en doğru seçim tarihi yerel ve genel seçimler birlikte yapılmalı, tek harcama ile iki seçim, ekonomik akıl bu.
Bizim her şeyimiz Türkiye ile birlikte, KKTC meclisine sesleniyorum, “efendiler Türkiye savaş halinde, bari siz siyasi sorun yaratmayın” hükümet de ekonomik protokol çerçevesinde alması gereken önlemleri almalıdır.
AB üyesi ülke olmuş olsaydık, bu tür protokolleri zoraki bir şekilde uygulardık. Artık devlet olmanın gereklerini yerine getirelim, seçim oyuncakları ile sorumluluktan kaçmayalım.
Biz KKTC olarak, özellikle halkımıza sunacağımız hizmetlerde Türkiye’nin çok gerisin de kaldık, başta sağlık olmak üzere. Sağlık bakanımız Sayın Faiz Sucuoğlu mücadele veriyor, baltalamak için birileri yapmadığını bırakmıyor, yazık hem de çok yazık.
Hükümet seçim konusunu ciddiyet ile ele alsın ve Haziran 2018 birlikte seçim kararı alsın, o zaman kayıp bir buçuk yıl değil, önlem alınan zaman olur.
Bu haber 716 defa okunmuştur

:

:

:

: