Haftasonu yalnızlık kaybeder

Her günün kendine ait bir görevi mutlaka vardır. Özellikle tatil günlerinde bu görevin adı dinlenme olup önemi had safhadadır.

Her günün kendine ait bir görevi mutlaka vardır. Özellikle tatil günlerinde bu görevin adı dinlenme olup önemi had safhadadır. Bütün bir çalışma haftası sonucunda genellikle aile ile bir arada olmak her birey için önüne geçilmez bir istektir. Bu istek içerisinde çocuklarınız ön planda olurken anne, baba olduğu kadar aile büyüklükleri de onların memnuniyetin de yoğun çaba harcar. Bu çaba içerisine her aklınıza gelen seçenek önemli bir durum arz eder.
Ne olursa olsun kişilerin yalnızlığı kendi içlerinde yaşanan bir duygu olmasına rağmen bu duygular; çevrenin, arkadaşların, dostların, kardeşlerin ve de en önemlisi kişinin kendisine uyguladığı meşguliyetlerle kendisini kaybeden 'yalnızlık' oluyor. İnsan meşguliyetlerini zaman geçtikçe arkadaşı gibi hissediyor. Zaten meşguliyet ile elde edilen hobiler insanın kendi ruhuna uyguladığı bir terapi de, esaslı rol oynuyor.
Eski yıllardan kalma zihinde ki edinim çocuğum olsun hem aile gelirine yardımı olur hem de bakıma muhtaç olduğum zamanlarda hele de kız olursa bize bakar., Çocuğumuz olmaz ise bize kim bakacak korkuları vardı.. Tabi bu düşünce tarzı halen devam etse de günümüzde önemini büyük ölçüde yitirdi hatta yeni nesil nerdeyse tek veya iki çocukta karar kıldı.
Tek günlük tatil günlerinde en güzel dinlenme şekli belki de boş boş oturmak, tam bir rahatlama hali..bütün hafta çalışan için evde kalmak, en iyisi olsa da, en azından araba ile etrafı dolaşmak eskilerin dediği gibi koloçan etmek tercihler arasında hala popülerliğini devam ettiriyor.. Alışkanlıklara bağlı olarak, piknik veya bir lokantaya gitmek. Pazar günlerinin değişmez hareketleri arasında olup çoğu aile bilhassa vakitlerini böyle geçirmektedir.
Kalabalık ailelerde hep bir arada olmanın verdiği huzur da hafta sonu tatil günlerinin vazgeçilmezleri arasındadır.
Hele pazar günleri en önemli toplanma yeri kahvaltı masası ise sohbetin koyuluğu da kahve veya demli çay kıvamında olabilmektedir.
Vakti zamanında bu alışkanlıkların hepsini görenler, yaşayanlar bilirler ve en çok bu yaşanmışlıklarının anıları ile de tatil günlerini değerlendirenler olurlar. İşte bu heyecan veren duygular ile.
Bu güne nokta mı?
'Dünyanın en güzeI yeri insanın evidir. Yeter ki o evde iman oIsun, aşk oIsun, huzur oIsun ve barış oIsun.'
Bu haber 1462 defa okunmuştur

:

:

:

: