Zorluklar aşılmak içindir

İnsan kendisini ummadığı anda ummadığı yerde bulmanın sürprizine alıştırmalıdır. Kimse, doğarken kendisine, dünya içerisinde biçilen kaftanın, kolunda mı? Eteğinde mi? Yoksa yakasının neresinde yer alacağını, bilemez. Kader denilen yazgının esen rüzgarında, hangi yerde duracağını ise hiç kestiremez.

İnsan kendisini ummadığı anda ummadığı yerde bulmanın sürprizine alıştırmalıdır.
Kimse, doğarken kendisine, dünya içerisinde biçilen kaftanın, kolunda mı? Eteğinde mi? Yoksa yakasının neresinde yer alacağını, bilemez. Kader denilen yazgının esen rüzgarında, hangi yerde duracağını ise hiç kestiremez.
Hangi durağın hangi semtinde olacağının farkında bile olmadan, insan doğduğu çevrede, büyür olgunlaşır ve hayatın kendisine nasıl bir son hazırladığını çoğu kez bilemez. Tahmin edebilir ama bu tahmindeki yüzdelik payı çoğu kez yarı yarıya, doğru çıkan olur.
Meydana gelen olaylarda mevzu bahis konu örneklerinde kendinden misal verenler her zaman takdir edilen olur. Takdir ederken, haddini bilmenin, tevazusu ile hareket, edip bilgi ve düşüncesini ortaya, açıkça serenlerin, her zaman hayran kitlesinin yanında olmasının verdiği rahatlık, çoğumuzda huzurun ta kendisi olmuştur.
Her mesele, kişiye özel, kendi zorluğu ile var olduğunu hissettirirken, çoğu kez, kişiye göre var olan problemlerin, bir başkasının hayatındaki var olduğunu görebiliyoruz.
Ülkemizde, vatandaşlık konusunun, ne kadar büyük bir problemin, kaynağı olduğunu gittiğimiz her yerde duyanlarız. Bu duyumlar bizi onların adına, çalışanlar adına üzen, içinde beraber nefes aldığımız insanların, zorlukları olarak, üstelik hikayelerini de dinleyen, olmanın üzüntüsünü de çekenleriz.
Ne olursa olsun bir şekilde ülkemizde hasbelkader bulunan nüfusa ve iş gücüne yardımcı olan bu kişilerin vatandaş olmadaki isteklerinde haklı oldukları taraf haksız oldukları taraftan daha çoktur.
Yıllardır çalışma izninin mühürünü pasaportlarında, taşırken bu memlekette evlatlarını dünyaya getirip onlara, yer yurt diye seçtikleri adamızda vatandaşlık haklarının verilmesi yasalar çerçevesinde her türlü kolaylığının tanınması işgücünden olan kayıpları bir nebze olsun önleyeceği gibi bu yönde alınan tedbirli kararlar onların iş yönünden verimliliğini de artıracaktır.
Yaşamınızda yer eden bu kişilere olan ihtiyacımızın varlığı inkar edilemez boyuttadır. Bu ihtiyaç içerisinde birinci derecede bakıma muhtaç hastası olan ailelerin varlığı gelmektedir. Ayrıca birçok meslek dalında olduğu kadar, yatırımda var olanlara ülkemiz ekonomisinin elzem ihtiyacı vardır.
Bunu yıllardır en iyi bilen birisi olarak yazdığımdan kuşkunuz olmasın daha sonra bu yardımlara ihtiyaç duyan birisi olarak iş hayatında ise var olan yatırımcıların daha geniş bilgileri ve karşılaştıkları zorlukları sizlerin, çektiğinizi bildiğim problemleri olarak yazmaya çalışacak ve anlatacağım.
Göreceğiz ki meseleler anlatıldıkça mağduriyetler ortaya çıkacak, su yüzüne çıkan bilinen hadiselere çareler üretilmesini hep birlikte bir nebze olarak sebep olabileceğiz.
Hayat rüzgarı belli değil, esintisi kimisinin hayatında sessizlik, kimisinde fırtına, kimisinde kasırga estirir.
Önemli olan alınacak tedbirler ile hasarın, zararını asgariye indirmektir diyoruz sonuç olarak da.
Bu güne nokta mı? Derken bir deyimin bizdeki söylenişini tekrarlıyoruz “El eli yıkar, el de döner yüzü yıkar.” diye ifade ettiğimiz bu deyimin ' El eli yıkar, iki elde yüzü. Söylendiği deyim sözlüğünde yer aldığı gibi.
Bu haber 1797 defa okunmuştur

:

:

:

: