Yanlış kararın faturasını çocuklarımız da öder

Ada Tv’de yayınlanan Adadan Dış Bakış Programı’nda konuğum AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz oldu.

Ada Tv’de yayınlanan Adadan Dış Bakış Programı’nda konuğum AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz oldu.
AK Parti’nin Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı olan ve aynı zamanda TBMM Anayasa Komisyonu Sözcülüğünü de üslenen Abdurrahman Öz, konumu itibarıyla hem referandumda oylanacak yeni Cumhurbaşkanlığı sistemine ilişkin en yetkin bilgilere sahip politikacı olarak öne çıkıyor. Hem de KKTC’de olduğu gibi yurtdışında oy kullanacak Türklere yönelik çalışmalarda AK Parti’nin en kritik konumundaki isim olarak biliniyor.
Kıbrıs’ta bugün itibarıyla 103 bin kayıtlı seçmen olduğunu söyleyen Öz, Türkiye’de 16 Nisan’da yapılacak referandum için KKTC’deki Türk vatandaşlarının 5-9 Nisan arasında Lefkoşa Büyükelçiliği’ndeki 15 sandıkta oy kullanabileceğini ifade etti. AK Partili Öz, gümrük kapılarında da 27 Mart’tan 16 Nisan’a kadar oy kullanılabileceğini sözlerine ekledi.
1 Kasım seçimlerinde Kıbrıs’ta 36 bin oy kullanıldığını, bunun yaklaşık 20 binini AK Parti’nin aldığını hatırlatan Abdurrahman Öz, bu kez katılımın da alınan oy oranının da artacağını düşünüyor.
16 Nisan akşamı Kıbrıs’ta güçlü bir evet çıkacağını düşündüğünü söyleyen Öz, Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım’ın bugün Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda bu bağlamda çok önemli mesajlar vereceğini kaydetti, Ada TV ekranlarından tüm Kıbrıslıları bu toplantıya davet etti.
Hayır cephesinin “AK Parti zaten iktidar, bu anayasa değişikliğine ne gerek var” diye sıkça dile getirdiği söylemi de sordum Abdurrahman Öz’e.
Bu yönetim sisteminin aslında şimdi değil, 2007’de değiştiğini söyleyen Öz, yapılanın bu değişikliği tamamlamaktan ibaret olduğunu söyledi. “Siyasetin, bürokrasinin, devletin taşlarını yerine oturtuyoruz” diyen Öz, bu sistemin Cumhurbaşkanı Erdoğan için değil, gelecek kuşaklar için yapıldığının altını çizdi.
“Tek adamlılık” eleştirilerine “Asıl şu anki sistem tek adamlık içeriyor” diyen AK Parti Milletvekili Abdurrahman Öz, yeni sistemde siyaset dışından asla kimsenin aday olamayacağını söyledi. Bu bağlamda CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun daha önceki dönemde olduğu gibi “şu aday üzerinde anlaştık” diye ortaya çıkamayacağını belirten Öz, “Kendisi aday olmak zorunda kalacak. Kaybeden çekilmek zorunda kalacak. Tek adamlık söyle dursun siyasetin önü açılacak. Kaybedenin yerine yeni liderler gelecek. Kazanan da en fazla iki dönem sonra bırakmak zorunda kalacak. Bu sistem bu bağlamda yenilenmeyi, siyaseti güçlendiren bir sistem olacak” dedi.
“Kim evet diyor, kim hayır diyor, vatandaş bunu görmeli. Kandil de hayır diyor, FETÖ de hayır diyor” şeklinde net bir uyarıda bulunan Abdurrahman Öz, halkın sandık başında seçimini yaparken bunu bir kez daha düşünmesi gerektiğini söyledi.
Kıbrıs’ta kayıtlı 103 bin seçmenin AK Partili Vekil Abdurrahman Öz’ün uyarıları ışığında kararını bir kez daha gözden geçireceğini düşünüyorum.
Bugün Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım’ın da “Evet” için dile getireceği argümanları can kulağıyla dinleyecek olan Kıbrıs’taki Türkiye vatandaşları, eski Türkiye’ye dönüş yolu arayan hayır cephesine geçit vermeyecektir.
Çünkü referandumda hayır demek Türkiye’yi istikrarsızlığa götürür. O istikrarsızlık da en çok Türkiye düşmanlarını sevindirir.
Evet derken neye evet dediğimizi, hayır derken neye hayır dediğimizi bir kez daha düşünelim.
Yanlış kararın faturası sadece bize değil, gelecek kuşaklara, çocuklarımıza da çıkacak. Bunu hiç aklımızdan çıkarmayalım…
Bu haber 285 defa okunmuştur

:

:

:

: