Hollanda demokrasisi Ortaçağ döneminde

Hollandalı yetkililerin, Türkiye Aile ve Sosyal Politikaları bakanı, Fatma Betül Sayan Kaya hanıma ve oradaki tüm yetkililere, yaptıkları insanlık dışı uygulamaları şiddetle kınıyorum.

Hollandalı yetkililerin, Türkiye Aile ve Sosyal Politikaları bakanı, Fatma Betül Sayan Kaya hanıma ve oradaki tüm yetkililere, yaptıkları insanlık dışı uygulamaları şiddetle kınıyorum. Türkiye yetkilileri önceden Hollanda yetkilileri ile görüşmüş, orada yapılacak olan Türk halkını bilgilendirme toplantısı hakkında bilgi verilmiştir. Dün akşam ki engellemenin önceden de bildirilmemiş olması, Hollanda yetkililerinin keyfi ve demokrasi dışı hareketleri olduğunu göstermektedir.
AB, eğer demokrasi ve İnsan haklarının beşiği ise bu uygulama ancak, Ortaçağ Avrupa uygulaması olmak demektir. Türkiye yetkilileri ve halkının, Hollanda halkı ile bir sorunu olamaz, ancak yöneticileri ile ciddi bir sıkıntı doğmuştur, devletler ilişkilerin de bunun mutlaka bir karşılığı olacaktır.
Strepreniska da BM askerlerinin başında bulunan Hollanda’lı komutanın, Sırp askerlerine tanıdığı imkan ile yaklaşık on iki bin (12.000) Müslüman Boşnak sivil öldürülmüştü.
AB de yaşayan yaklaşık altı milyon Türk vatandaşı bulunuyor, bu insanlarımıza Türkiye’nin geleceği için, 16 nisan referandumun da niye EVET çok önemlidir. Bunun gerekçelerinin anlatılması en demokratik taleptir, bunu engellemek demokrasiye saygısızlıktır.
Diplomatik pasaportu olan bir bakana, bu sert uygulama hangi hukuk ile bağdaşır. Orada toplanmış olan Türk sivil insanlar üzerine, atlar ve köpekler ile müdahale edilmiştir. Basın mensupları Hollanda polisi tarafından yerlerde sürüklenmiştir, bu mu AB insan hakları. Böyle AB’NİN ülkeme uğramasını istemiyorum.
Osmanlı İmparatorluğu, kendi içinde yaşayan azınlıklara haklarını tanırken orta çağ döneminde, Avrupa kıtasında insanlar kılıçtan geçiriliyor ve günlerce sokaklarda cesetleri kalıyordu. “VOYVODA” Avrupa da yaşamış bir insan vahşeti yapan katildi, insanları “KAZIĞA” geçirerek öldürüyordu, bunu da zevk alarak yapıyordu.
Yüzyıllar bunları değiştirmedi Avrupa da yetişen “NAZİ” ruhu da suçsuz insanları 1940 yıllar, ikinci Dünya savasında, özellikle Yahudileri canlı canlı fırınlarda yaktı. Nazi, katil Hitler altı milyon Yahudi insanını öldürdü, Bosna Hersek de acıların devam ettiğini görüyoruz.
Bulgaristan Türklerine yapılanlar 1990’lı yıllar, yaşadıkları yerlerden kovuluyorlar, zorla isimleri değiştiriliyor. O dönemin Türkiye’si çok da bir şey yapamıyor, bu insanlar Türkiye’ye kabul edildi. Bu günlerde Ortadoğu da yaşananlar, mimarı Batılılar, yardım eden Türkiye. Altı milyon sivil Suriyeli’ye bakıyor Türkiye, on yedi milyar EURO harcayarak. AB üç milyon EURO yardım yapacağı sözünü verdi, ödediği üç yüz milyon EURO, daha da sıralayacağımız çok var.
Daha güçlü bir Türkiye için inadına EVET diyoruz, emperyalistlere teslim olmamak için EVET, İMF kapılarında birkaç yüz milyon dolar borçlanmak isteyen Türkiye olmamak için, 16 Nisan referandum da EVET, bunları daha da yazacağım neden EVET.
Bu haber 710 defa okunmuştur

:

:

:

: