Rahmet kapısında

Yirmi dokuz Mart Çarşamba günü, üç aylar diye bildiğimiz, feyiz bereket mağfiret dolu, mübarek mevsime ulaşmış olacağız.
Yirmi dokuz Mart Çarşamba günü, üç aylar diye bildiğimiz, feyiz bereket mağfiret dolu, mübarek mevsime ulaşmış olacağız.

Rabbimiz, bu fırsat ikliminde rahmet sofralarından doyasıya yararlanmayı nasip eylesin. Recep ayının ilk Cuma gecesi, Regaip gecesidir. Buna göre, önümüzdeki perşembeyi cumaya bağlayan gece Regaip gecesidir. Regaip, çokça rağbet edilen demektir. Dolayısıyla bu gecede yapılacak olan duaların diğer gecelere nispetle daha çok kabule şayan olduğunu umarız. Peygamber efendimiz (sav.)”Beş gece vardır ki onlarda yapılan dualar geri çevrilmez. Bunlar: Recep aynın ilk Cuma gecesi, olan Regaip gecesi, Şaban ayının on beşinci gecesi olan berat gecesi, Cuma geceleri, Ramazan bayramı ve Kurban bayramı geceleridir.” buyuruyor. Recep ayının yirmi yedinci gecesi, Miraç gecesidir. İnşallah o günler yaklaştığında yeniden bu konulara döneriz. Recep ayından sonra gelen Şaban ayının on beşinci gecesi Berat gecesi, ismiyle müsemma, bağışlanma gecesidir. Ve peşinden gelecek olan Ramazan ayı, içerisinde bin aydan hayırlı Kadir gecesinin bulunduğu; İslam’ın beş temel ibadetinden biri olan oruç ibadetinin yerine getirildiği aydır. Kısacası bu önümüzdeki üç ay, içerisinde birçok müjde ve hikmetler barındıran müstesna bir zaman dilimidir. Gereğince istifade etmeyi Rabbimizden dilerken Peygamber efendimizin şu duasını hatırlatıyorum. ”Allah’ım! Recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl bizi Ramazan’a ulaştır.” Rabbim cümlemizi bu mübarek günlere ulaştırsın. Böyle mübarek günler manen arınmamıza, dirilmemize, yenilenmemize; dostluk, kardeşlik, komşuluk münasebetlerimizin kuvvetlenmesine vesile olması bakımından oldukça önemlidir. Gereğince değerlendirildiğinde inşallah hem şahsi hayatımızda hem içtimaı yaşantımızda birçok güzelliklere vesile olacaktır.
Sevgiye, dostluğa, kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, bu mübarek vakitlerin birliğe, beraberliğe, kaynaşmaya, yardımlaşmaya uyanışa, hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Üç aylarımız ve Regaip kandilimiz şimdiden mübarek olsun.

KAPINA GELDİM

Hamt-ü sena ile durdum divana,
Gönlümden kasveti kaldır Allah’ım.
En güzel isimler mahsustur sana,
Ömrümü ihsanla doldur Allah’ım.

Dört kitap yüz adet sayfa aşkına
Kâbe Zemzem, Merve, Safa Aşkına
Ahmet Muhammed Mustafa aşkına
Rahmet deryasına daldır Allah’ım.


Yıllarca nefsimin peşinde yeldim,
Hata eylemişim kendimi bildim.
Günahkâr bir yüzle kapına geldim.
Affeyle yüzümü güldür Allah’ım.


Âlemlere Rahmet Gül’ünü sevdim
Hak yolunda giden kulunu sevdim
Seherde zamirin dilini sevdim
Bu sevgimde sebat kıldır Allah’ım


Ömrüm heba oldu gözlerim yaştır
Noksandır amelim defterim boştur,
Azabın hak amma lütfun da hoştur
Bilirim rahmetin boldur Allah’ım.


Senin eserindir bu koca evren,
Hakikati anlar kalbiyle gören
Sensin her canlının rızkını veren
Bana da helalden buldur Allah’ım


İslam âlemine daim dirlik ver,
Aramızı ıslah eyle birlik ver,
Esir yurtlarıma tam özgürlük ver,
Müşkülünü asan oldur Allah’ım


Satarsın setreyle günahımızı,
Gaffarsın lütfeyle felahımızı
Semisin duyarsın her ahımızı
Bize istikamet buldur Allah’ım


Cümlemizi hayırlarda yarıştır,
Salihlerin zümresine karıştır,
Ahirette Habib’inle görüştür,
Hakkı’ da bir garip kuldur Allah’ım
Bu haber 306 defa okunmuştur

:

:

:

: