Evet oyları tırmanıyor

Türkiye 16 Nisan'a sayılı günler kala referanduma kilitlendi. Bu öyle bir mücadeleye döndü ki sandıktan çıkacak sonuç bir ülkenin kaderini değiştirecek.
Türkiye 16 Nisan'a sayılı günler kala referanduma kilitlendi. Bu öyle bir mücadeleye döndü ki sandıktan çıkacak sonuç bir ülkenin kaderini değiştirecek.
Her parti kendi kamuoyu yoklamalarını yaptırıyor. Ama anketlerin yüzde 80'inde evet oylarının bir adım önde olduğunu görüyoruz.
Nitekim Gezici araştırma şirketinin 24 şehirde yaptığı son ankete göre, sandığa gitme oranı yüzde 82 - yüzde 83 bandında seyrettiğinde evet oylarının yüzde 53.3, hayır oylarının ise yüzde 46.7 olduğunu görüyoruz.
Yine GENAR'ın yaptığı bir başka araştırma ise evet oylarını yüzde 54 gösteriyor.
Her parti referandum sonuçlarıyla ilgili anket yaptırıyor.
Ancak CHP'nin kararsız tüm seçmeni hayır cephesinde toplayarak ulaştığı zorlama bir kaç sonuç dışında yüzde 50'nin altında kalan evet oyu yok.
Türkiye Başbakanı Binali Yıldım ise önceki gün gazetecilerin AK Parti'nin yaptırdığı son anketlerle ilgili sorularına mesafeli kaldı.
'59 milyon oy verecek insan var, bu konuda rakam açıklamak halkın iradesine saygısızlıktır' diyerek herhangi bir anket sonucu paylaşmayacağını ifade etti.
'Biz anlatacağız, vatandaş istediği oyu versin' diyen Binali Yıldırım'ın aksine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, hayal gücü geniş anketlerle hayır cephesini bir arada tutmaya çabalıyor.
Ancak her ne olursa olsun son kararı halk verecek.
Çünkü bu kararın bedelini de iyisiyle kötüsüyle bu halk ödeyecek.
O yüzden mutlaka sandığa gidip oyumuzu kullanmalıyız.
Kıbrıs'ta bugün oy verme sürecinin üçüncü günü. Ancak oy veren kişi sayısının henüz 4 bini bile bulmaması hayal kırıklığı yaratıyor.
103 bin seçmenin yer aldığı adamız açısından bu iyi verilmiş bir sınav değil.
Önümüzde iki tatil günü var.
Cumartesi ve pazar günleri de oy verme işlemi saat 21:00'e kadar sürecek.
Her Türkiye vatandaşı gibi, Kıbrıs'ta yaşayan Türkler de bu sorumluluk bilinciyle sandığa gitmeli.
Aksi halde kimsenin yarın ortaya çıkacak manzarada şikayet etme hakkı olamaz...
Bu haber 212 defa okunmuştur

:

:

:

: