10 yıl önceydi…

10 yıl önceydi, bugün gibi hatırlıyorum. Türkiye’de Star Gazetesi’ni Ahmet Kekeç’in Genel Yayın Yönetmenliği altında yaparken, hayattaki en yakın dostum, o günün Genel Yayın Müdür Yardımcısı Mustafa Cesur tarafından toplantıya çağrıldım.
10 yıl önceydi, bugün gibi hatırlıyorum. Türkiye’de Star Gazetesi’ni Ahmet Kekeç’in Genel Yayın Yönetmenliği altında yaparken, hayattaki en yakın dostum, o günün Genel Yayın Müdür Yardımcısı Mustafa Cesur tarafından toplantıya çağrıldım.
Cesur bana Star Gazetesi’ni, Kıbrıs haberleriyle her gün yeniden yapmayı teklif etti. Adı da Star Kıbrıs olacaktı…
34 yaşında Star’ın belki de en genç Yazı İşleri Müdürlerinden biriydim… Hiç düşünmeden kabul ettim. Hemen çalışmaya koyuldum.
O sırada Kıbrıs’ta kurulan ekibin başında yer alan Rasıh Reşat ve onun çalışkan ordusuyla kısa sürede kaynaştık.
Star Kıbrıs’ın ilk sayısını İstanbul’dan yaptım. Başlıklarını, yazı karakterlerini tek tek seçerken, masa başında uyunmamış gecelerimiz, sevdiklerimizden çalınmış zamanlarımız var.
O günlerde Türkiye’deki Star Gazetesi’nin de Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali Özmen Safa ilk günden parolayı bildirmişti.
Güçlünün değil, haklının yanında olacaktık…
Yine o gün gazetemizin İcra Kurulu Başkanı olan Serhat Albayrak, şimdi Turkuvaz Medya Grup Başkanlığı görevini yürütüyor.
Star’ın o günkü Operasyon Grup Başkanı Abdulhalik Çimen de bugün a haber’in başında.
İlk günlerde büyük boy gazete olarak çıkan Star Kıbrıs, daha sonra Kıbrıslıların alışkanlıklarına uygun olarak tabloid boya geçti.
O sırada İstanbul’daki ekibimize Türkiye’deki Star’ın şu anki Yazı İşleri Müdürü Turhan Öztürk ve görsel yönetmenimiz Mana Güzey katıldı. Hep birlikte çok farklı, kimseye benzemeyen, çağdaş bir tasarıma imza attık.
O kadar heyecanlıydık ki, Kıbrıs’ta yapılan haber toplantılarına İstanbul’da Turhan’la ben de kafa kafaya verip katkı sunmaya çalıştık.
Gazeteyi İstanbul’da basarak Kıbrıs’a gönderdik.
İki yıl süren bu macera sonunda Star Kıbrıs vatanına döndü. O günden sonra da burada basıldı.
Yıllar sonra 1 Aralık 2016’da geri döndüğüm Star Kıbrıs, şimdi 10’uncu yılını kutluyor.
Bu 10 yılda Star Kıbrıs’tan kimler geldi, kimler geçti.
Her gelen de gazeteye emek verdi, bir katkı sundu. Hepsine sonsuz teşekkürü Star Kıbrıs ailesi olarak borç biliyoruz.
Bugün Star Kıbrıs bayrağını daha yükseğe taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz
Değerli editörüm Ayşe Menekşeli’nin ince eleyip sık dokuyan titiz gazeteciliği, Suna Erden’in özel haberleri, İbrar Younas ve Bedirhan Aydıngül’ün olağanüstü tasarımlarıyla her gün karşınıza çıkarken, meslekte 24 yılı geride bırakan bir gazeteci olarak hep aynı heyecanı yaşıyorum.
Okurlar tarafından beğenilmek…
Muhabirlikten editörlüğe, yazı müdürlüğünden yayın yönetmenliğine uzanan onca yılın ardından her gün bu köşede size seslenmek ve Ada TV ekranlarında televizyonculuğu da tatmak da eşsiz bir duyguydu benim için…
Star Kıbrıs bizden sonra da yoluna devam edecek. Şüphesiz bayrağı devrettiğimizde daha güçlü bir gazete teslim etmek en büyük arzumuzdur.
Star Kıbrıs Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa’nın dediği gibi bu gazete oldukça, sizin sesiniz olmaya, güçlünün değil haklının yanında olmaya devam edecek.
Dün, 10’uncu yaşını kutlayan Star Kıbrıs’ın gün geçtikçe büyüdüğünü, Kıbrıs’ın sesi olduğunu görmek bize gurur veriyor.
Kıbrıs Türkü’nün bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da gazetesine sahip çıkacağına olan inancımız tamdır.
Bu haber 306 defa okunmuştur

:

:

:

: