Tarihi kavşak

İşte o gün geldi çattı, bugün Türkiye belki de tarihinin en önemli seçimini yapacak. Söylenecek tüm sözler bitti, artık karar zamanı.
İşte o gün geldi çattı, bugün Türkiye belki de tarihinin en önemli seçimini yapacak. Söylenecek tüm sözler bitti, artık karar zamanı.
Ne karar verirse versin, halkın kararı, yani son söz, şüphesiz herkesin başı gözü üstüne olacaktır. Milletin kararına tüm taraflar saygı duyacaktır.
Aslında sandıktan çıkacak karar “evet” de olsa, “hayır” da olsa, artık ok yaydan çıkmıştır. Türkiye artık eski Türkiye olamaz.
Bu sistemin Türkiye’ye nasıl dar geldiği ortadadır. Son anketler bize ‘evet’i n açık bir farkla önde olduğunu gösteriyor.
Referandum tahminlerine yönelik bu anket sonuçlarının aksine “hayır” bile çıksa Türkiye’de sistem tartışması bitmez.
Ustalık döneminde Türkiye’nin önüne “yeni bir sistemle ülkemiz çok daha hızlı gelişebilir” düşüncesini ortaya koyan, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, sistem sorgulamasını başlatmıştır.
Kim ne derse desin artık, 1923’te kurulan Cumhuriyet’e bu gömlek dar gelmektedir. Mustafa Kemal’e de ‘tek adam’ eleştirisi yapanlar, onun bu ülkeye verdikleri karşısında bugün mahcup oluyor. Yarın aynı mahcubiyet Recep Tayyip Erdoğan için yapılan eleştiriler için de geçerli olacak.
Oyumuzun rengi, Türkiye’nin geleceği için çok kritik bir öneme sahip.
Ne karar verirsek verelim Türkiye, belki de gelecek on yıllar boyunca verdiğimiz bu kararın sonuçlarını yaşayacak.
İsmi ne olursa olsun, hangi partiye gönül verirseniz verin, sandık başına giderken şunu düşünün. Bu sistemin devam etmesi, Türkiye’nin istikrarsızlıklara çalkalanması kimin çıkarına.
Yalan yanlış kampanyalarla, Erdoğan düşmanlığı ile yürütülen söylemlerin sonuç vermesi, anavatanımıza ne katar, çocuklarımız bu kampanyalar olumlu sonuç verirse daha mı güvende olur? Yoksa bunun bir kişi meselesi değil, sistem meselesi olduğunu idrak ederek verdiğimiz kararla koşmaya hazır bir Türkiye haline gelirsek mi çocuklarımız güvende olur?
Aslında evet, bu mesele bizden çok çocuklarımızı ilgilendiriyor. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan yaşadığı sürece Türkiye zaten bu güçlü liderin peşinde koşmayı sürdürecektir. Ama ya ondan sonra…
“Ne olursa olsun, bizi ilgilendirmez” deme hakkımız yok. Türkiye’nin kaderiyle KKTC’nin kaderi birbirine bağlıdır. Türkiye ne kadar güçlü olursa, KKTC’de de o kadar güçlü olur. O yüzden bugün Türkiye tarihi bir kavşakta kararını verirken, dualarımız anavatan için olacaktır. Son sözü artık bugün millet söyleyecektir…

Bu haber 220 defa okunmuştur

:

:

:

: