Evet, evet, evet, evet

Türkiye referandum sonucunda, Evet kazandı. Halkın yaklaşık %52 sinin kararı, yeni sistem olan başkanlık sistemine geçmek oldu

Türkiye referandum sonucunda, Evet kazandı. Halkın yaklaşık %52 sinin kararı, yeni sistem olan başkanlık sistemine geçmek oldu, her şeye karşın sonuç bu. Öncelikle Türkiye halkını oylamaya gösterdiği ilgiden dolayı kutluyorum, %87 halk sandığa gitmiştir. Bu değişimi seçmenler çok önemsemiştir, Dünya’ya demokrasi dersi olsun, ki başta çok müdahale eden AB ye.
Neden dört evet; Demokrasi, birlik, refah ve güçlü Türkiye, halkın aradığı bu dört olgudur. Tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak, Türkiye için istikrar önemli, bunu sağlamak için bir sistem değişikliği oylamasına gidildi. Anayasada ki 18 değişiklikten başka her eleştiri yapıldı, neler konuşulmadı ki ancak hepsi geride kaldı. Güçlü Türkiye demek güçlü KKTC demektir, bundan dolayı çok önemsiyorum.
Geçtiğimiz yıl AB üyesi olan İngiltere, çıkmak için sandık başına gitti %50 nin biraz üzerinde, AB den çıkma kararı aldı. Halk eylemler yaptı ancak, çıkma kararı değişmedi. Demokrasi böyle bir şeydir %50+1 olsa bile karar değişmez.
Türkiye %52 ile başkanlık sistemine geçiyor, tarihinde ilk kez böyle köklü bir değişiklik kararı aldı. Siyasetçiler artık önüne bakmalı, Türkiye’nin hedefleri var bu hedefler güç birliği ile ancak olur. EVET ve HAYIR diyen Türkiye seçmenleri, bu demokrasi şöleninden onur duyulmalı.
2023 yılına hedefini belirleyen Türkiye, 100. Yılında halkı ile bir bütün olarak yapması gerekenler vardır. Seçim bu gün itibarı ile artık son bulmuştur, yarınına uyanacak olan halk yine işinin başında. Türkiye seçim sonuçlarından dolayı ikiye bölündü, diye yorum yapan “aptallar” vardır. Seçimler demokrasinin gereği, sonuçlar tartışılmaz ancak ders çıkarılır, bir oy bile fazla olsa kazananı belirler, kaldı ki burada Türkiye kazanmıştır.
Değerli okurlar bu sistem değişikliğinin bir tek kazananı olmuştur o da TÜRKİYE. Bu başarıya emek veren başta cumhurbaşkanı ERDOĞAN, başbakan YILDIRIM, MHP başkanı BAHÇELİ, tüm AKP ve MHP üyeleri,olan isimsiz kahramanları kutluyorum.
Türkiye tüm halkı ile tek millettir, kardeştir, birdir, diridir. Yeni sistem hayırlısı olsun, durmadan Allah yolunda mücadele etmeye devam.

Bu haber 746 defa okunmuştur

:

:

:

: