Star Kıbrıs’tan iki bomba haber

Star Kıbrıs bugün bir değil tam iki özel haberle gündeme bomba gibi düştü.
Star Kıbrıs bugün bir değil tam iki özel haberle gündeme bomba gibi düştü.
İlk özel haberimiz Türkiye’de yürütülen FETÖ soruşturmasının KKTC’ye uzanması ve burada yapılan araştırmalarda son aylarda vatandaşlık verilenler arasında FETÖ’cülerin de olduğu iddiası.
Star Kıbrıs’a bilgi veren güvenilir kaynaklar, vatandaşlık verilen bu kişiler arasında 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’den kaçıp KKTC’ye yerleşen işadamları da olduğunu öne sürüyor.
Hatta inşaat işleriyle uğraşan bu işadamlarından birinin kayınpederinin FETÖ’nün “Antalya İmamı” olduğu, 15 Temmuz’dan sonra tutuklanma korkusuyla KKTC’ye geldiği ve eşiyle vatandaşlık almayı başardığı ileri sürülüyor.
KKTC’de istenilen düzeyde evet çıkmaması da FETÖ’cülerin hala aktif olarak faaliyet gösterdiği ve referandumda hayır için çalıştığı şeklinde yorumlanıyor.
İddialar büyük, şüpheler derin.
Hükümete düşen şüphesiz bu iddiaları hiçbir şüpheye mahal bırakmayacak şekilde mercek altına almasıdır.
Yine aynı haberin bir başka boyutu da FETÖ’nün KKTC emniyetindeki yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturmaya ilişkin…
60 polisin ifade alımlarının henüz tamamlanmadığı, bu polislerden bazılarının kabarık banka hesapları ve mal varlıklarını açıklayamadığı belirtiliyor.
Emniyetteki bu soruşturmanın iş dünyasıyla birlikte devlet kurumları ve üniversitelere de geleceği artık sır değil.
Dileğimiz, varsa FETÖ’nün tüm kurumlardan bir an önce temizlenmesidir. Hükümet bu konuda üzerine düşen görevin bilincinde olmalıdır.
Star Kıbrıs’ın bugün manşetten verdiği bir diğer özel haber ise İskele’deki ormanlarla ilgili…
İskele hudutları içerisinde sahilde Ötüken kavşağı yanındaki 55 dönümlük ormanlık alan sessiz sedasız kiraya verildi. Ne maksatla verildiği belli olmayan ormanlık alanın kiralanması Star Kıbrıs’a gelen bir ihbar sonucu ortaya çıktı.
Sevgili Haluk Doğandor hemen ihbarın peşine düştü.
İskele hudutları içinde kalan, sahilde çam ağaçları ile dolu ağaçlık alanın bir şirkete kiralandığını ortaya çıkardı.
Geçtiğimiz yılın sonlarında yapılan bu kiralama o kadar sessiz yapılmıştı ki İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu bile “Sizden duyuyorum” diyerek şaşkınlığını gizleyemedi.
Çevre Platformu, kiralamaya “Az sayıdaki ormanlarımızın rant uğruna birilerine peşkeş çekilmesi asla kabul edilemez” diyerek isyan etti.
İlgili bakanlık ve devlet dairesinin de bu konuda bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Çünkü o ormanlar kimsenin malı olamaz.
Hepimizin hatta çocuklarımızın geleceği olan yeşile sahip çıkmak vatandaşlık borcumuzdur…
Star Kıbrıs, ülkenin akciğeri olan ve az sayıda kalan ormanların kime ne amaçla kiralandığını araştırmaya devam edecek. Bu böyle biline…

Bu haber 402 defa okunmuştur

:

:

:

: