Samimi durmuyor bu mesajlar

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, kamu kaynaklarının kişisel çıkar ve menfaat gözetmeden, yurttaşlar arasındaki eşitlik ilkesini gözeterek, etkin ve verimli kullanılmasının önemli olduğunu belirtti.
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, kamu kaynaklarının kişisel çıkar ve menfaat gözetmeden, yurttaşlar arasındaki eşitlik ilkesini gözeterek, etkin ve verimli kullanılmasının önemli olduğunu belirtti.
Siber, “Aksi tutumlar emeğin değerini önemsizleştirir, sosyal adalete ve toplumsal barışa zarar verir” dedi.
Bunlar doğru mu?
Kesinlikle doğru.
Yukarıda okuduğunuz ifadeleri Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sayın Sibel Siber 1 Mayıs İşçi Bayramı vesilesi ile yayınladığı mesajda kullandı.
Kamu kaynaklarının kişisel çıkar ve menfaat gözetmeden yurttaşlar arasındaki eşitlik ilkesini gözeterek etkin ve verimli kullanılmasının önemli olduğunu söyledi.
Fakat bu gerçekten böyle mi?
Değil.
Mesela Sayın Siber’in Başkanı olduğu meclisten çıkan hükümetler kamu kaynaklarını çatır çatır menfaatleri için kullandıkları biliniyor.
Bu konuda Ombudsman raporları da var..
Tabi ki bu sadece Sayın Siber’in özelinde bir durum değil.
Ondan önceki Meclis Başkanları dönemlerinde de bu tür konulara tanıklık ettiğimiz çok olmuştur.
Dolayısıyla şimdi de bu tür mevzuları Sayın Sibel Siber’in Meclis Başkanlığı döneminde görüyoruz.
Bu sadece bir örnek.
Dahaları da var tabi.
Onca tartışmalı ve raporlarla meclise kadar giden usulüne uygun olmadığı belirlenen konular var ki bunlar mecliste el birliği ile öteleniyor.
Aynı meclisin çatısı altında bir milletvekilinin meclis kürsüsünde cebinden çıkarıp salladığı ve bana rüşvet verdiler dediği bir tomar dolar olayı sonrası da gördük yurttaşlar arasında eşitlik ilkesinin olmadığını.
Bir başka milletvekilinin her seçimde oy satın alıyoruz dediği bir meclis oturumunu da gördük geçirdik hep birlikte.
Devlet kaynaklarının bir vesileyle şahsi işler için fütursuzca kullanıldığına da yine hep birlikte tanıklık etmiyor muşuz gibi mi davranalım şimdi.
Mecliste bulunan partilerin üzerinde uzlaşı sağladığı Anayasa değişikliğini reddeden halka karşı meşruiyetini yitirmiş bir meclisten ısrarla hükümet çıkartılması, halkın yararına olan yasaların ötelenmesi, soruşturma komitelerinin ahbap, çavuş ilişkisi içerisinde işlev görmesi gibi daha bir çok konuda Cumhuriyet Meclisi’nin kamu vicdanı yanında yer almaması eşitlik ilkesinin gözetilerek etkin ve verimli şekilde kullanılması mıdır?
Tabi ki hayır..
İşte bütün bunları alt alta sıraladığımız zaman özel günler vesilesiyle bir A4 kağıdı üzerine güzel güzel yerleştirilen kalıp cümlelerle dizilmiş siyasetçi temennileri samimi bulmuyorum.
Kaldı ki dün sayfalar dolusu kutlama mesajları yayınlayan siyasetçilerimizin oluşturduğu hükümetlerde bugüne kadar işçi statüsünde ki insanlarımızın çalışma koşullarını iyileştirecek ve onların haklarını savunacak hangi girişimi yaptıklarını da çok merak ediyorum..
Bugün denetlenemeyen bir çok alanda olduğu gibi inşaat sektöründe de sağlıksız iş koşulları nedeniyle yaşanan iş kazaları can almaya devam ederken, siyasetçilerin oturdukları makamlardan gerile gerile 1 Mayıs İşçi Bayramını kutlamaları tam bir aymazlıktır.
Bu haber 222 defa okunmuştur

:

:

:

: