Yılanı beslerseniz bir gün sizi de sokar

Manchester’da ABD'li şarkıcı Ariane Grande'nin konser verdiği alanda önceki gece yaşanan patlama, birçok Kıbrıslı Türk’ün de yaşadığı İngiltere’yi yasa boğdu.
Manchester’da ABD'li şarkıcı Ariane Grande'nin konser verdiği alanda önceki gece yaşanan patlama, birçok Kıbrıslı Türk’ün de yaşadığı İngiltere’yi yasa boğdu.
İlk açıklamalar korkunç saldırıda 22 kişinin hayatını kaybettiği, 59 kişinin de yaralandığı yönündeydi.

İngiltere’de bir önceki saldırıda olduğu gibi bunu da yapanın DEAŞ olduğu ortaya çıktı.

Batılı güçlerin de desteğiyle Ortadoğu’nun dünyaya bela ettiği örgüt, Avrupa’da dehşet saçıyor.

Nitekim gece yarısına doğru gerçekleşen bu kanlı eylemin ardından dün de öğlen saatlerinde Manchester’da bir AVM terör şüphesiyle boşaltıldı.

Görgü tanıkları el ele tutuşup AVM’den kaçışan insanların olduğunu anlatırken, terör kabusunun İngilizlerin psikolojisini nasıl bozduğuna televizyon ekranlarında haberleri izlerken bizzat şahit olduk.

Bu acı tandık acı. Biz bu acıyı biliyoruz. Yıllardır anavatanda terör kabusuyla yaşamış olan bizler, Batı’nın şimdi şimdi tatmakta olduğu psikolojiyi çok uzun zaman yaşadık.
Az önce “Ortadoğu’nun dünyanın başına sardığı bela” dediğimiz terör örgütü DEAŞ’ı anlatırken, o örgütün militanlarının çoğunun uyruğunun yine Batılı ülkeler olduğunu söylemeden geçmemek gerekir.

Üstelik o örgütü “Esad’la mücadele ediyor” diye önceleri besleyen başta ABD olmak üzere batılı büyük güçlerin de desteğini, büyüyüp serpilmelerindeki katkılarını unutmamak lazım…

Tıpkı Afganistan’da Ruslarla çarpışan El Kaide’nin zamanında kollanıp desteklendiği gibi, DEAŞ’a da “Esad’a karşı mücadele ediyor” diye ne yazık ki göz yumuldu.
Ancak şimdi gelinen nokta, besleyip büyüttüğünüz yılanın sizi sokmasından başka bir şey değildir.

Buradan alınacak ders, dünyada hiçbir ülkenin terör örgütleriyle aynı yatağa girmemesi gerektiği gerçeğidir.

ABD de PKK’nın Suriye uzantısı YPG’ye “geçici ve taktiksel” diye verdiği o desteği, silah yardımlarını bir kez daha gözden geçirmelidir.

DEAŞ da, El Kaide’de olduğu gibi besleyip büyüttüğünüz terör, bir gün kontrol edemeyeceğiniz bir noktaya gelir. Sizin de canınızı yakar. Bunu anlamak için masum sivil halkın katledilmesini beklemeye gerek yok.

Çağdaş demokratik ülkeler terör örgütleriyle aralarına, amasız, fakatsız mesafe koymalıdır.

15 Temmuz’da Türkiye’de halkın üzerine bomba yağdıran FETÖ’cü hainleri de bu kapsamda değerlendirmeliyiz.

Terör örgütlerinin en azılıları arasında yer alan FETÖ’ye kucak açan Batı, bu ikiyüzlü tavırla İngiltere’de ölen o masum insanlar için taziye dileyemez…
DEAŞ, El Kaide, FETÖ, YPG…

Hangi örgüt olursa olsun, hepsine karşı tavır koymayan, hepsiyle mücadele etmeyen devlet, bir gün gelir o terörü kendi kapısının önünde bulur.

KKTC de devlet ve hükümet yetkilileri, 15 Temmuz’da Türkiye’de halkın üstüne bomba yağdıran FETÖ’cü hainlerin buradaki uzantılarını, varsa temizlemek için harekete geçmeli, bu konuda en küçük bir müsamaha bile göstermemelidir.
Aksi halde Türkiye’de devleti örümcek ağı gibi saran FETÖ belası KKTC’de neler yapar. Düşünmek bile istemiyorum.
Bu haber 400 defa okunmuştur

:

:

:

: