Toplumsal cinnet mi geçiriyoruz

Değerli okurlar, Kıbrıs müzakereleri çok kritik bir dönemece girdi, ancak bu gün toplumu derinden yaralayan cinayet ve intiharların üzerine yorum yapmayı daha önemli buldum.

Değerli okurlar, Kıbrıs müzakereleri çok kritik bir dönemece girdi, ancak bu gün toplumu derinden yaralayan cinayet ve intiharların üzerine yorum yapmayı daha önemli buldum. Bir günde üç ölüm, bir de kalp yetmezliği nedeni ile BRT de tanıştığım Hakan Çakmak kardeşimizin ani ölümü ile de bir günde dört kişi öldü ve öldürüldü, Allah aşkına neler oluyor bu küçük ülkede.
Polis memuru tartıştığı eşini beylik tabancası ile vurdu ve öldürdü, ondan sonrada canına kıydı hayat bu kadar ucuz mu? Geride kalanların geçireceği travmalar ise ömür boyu devam eder gider. Öncelikle bu cinayet ve intihar karşısında KKTC polis teşkilatının çok detaylı açıklama yapmak zorunluluğu vardır. Bu olayın yaşanma nedenlerini, kamuoyu bilmek istiyor, neden o aile bu noktaya geldi, kullanılan silah devletin silahımı?
Yirmi üç yaşında gencecik bir kadın asılarak hayatına son verdi, hangi sorunu yaşadı ki hayatına son vermek istedi. Nasıl bir sorun yaşamış olacak ki üstesinden gelemedi, bu toplumsal bir sorundur, bu şekilde inceler isek o zaman belki doğru önlemeler alınabilir.
Hakan Çakmak, BRT de bir dönem çalıştım öyle tanımıştım kendisini, sakin işini laiki ile yapan bir kardeşimiz. Kalp yetmezliği nedeni ile hayatını kaybetti, geride kalanlara Allah sabırlar versin, bir günde dört can gitti, genç insanlar, Allah’tan rahmet diliyorum.
Bu cinayet ve intiharın araştırılması için gerekirse KKTC meclisin de, konuların uzmanı olan Prof. Dr. TKP genel başkanı Mehmet Çakıcı gündem yapsın. Bir günde dört genç insan canından oldu, toplumsal cinnet mi geçiriyoruz? Bu konu çok önemli değerli okurlar, Kıbrıs konusunda da önemli, toplumumuz bu konulara duyarsız kalmamalı.
Bir şekilde ses vermeliyiz, sorgulamalıyız, polisten bilgi istemeliyiz. Hükümet bu olayı ciddi şekilde araştırmalı ve kamuoyunu bilgilendirmeli. Çok farklı kirli bilgiler geliyor olayın aslı önemli. Bu ölümler ile karşı karşıya kalan ailelere sabırlar diliyorum, Allah yardımcıları olsun, en derin duygular mile başsağlığı diliyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dilemekten başka bir şeyde elimizden gelmiyor.
Önümüz deki birkaç gün sonra, Ramazan (şeker) bayramı, tüm halkımızın bayramını tebrik ediyor önce Allah’tan ağlık huzur ve iyilikle diliyorum. Tüm Müslümanların ve halkımızın hayırlı bayram geçirmesini, tüm kalbim ile Allah’tan diliyorum
Bu haber 752 defa okunmuştur

:

:

:

: