Çalışma Bakanlığı’nı tebrik ederiz

Sağlık her şeyin başıdır. Özellikle akıl sağlığı geriye kalan sağlık halimizi korumanın en önemli noktasıdır belki de…
Sağlık her şeyin başıdır. Özellikle akıl sağlığı geriye kalan sağlık halimizi korumanın en önemli noktasıdır belki de… Ama bu kadar sıcak ne akıl sağlığı ne de vücut sağlığı bırakmıyor. Geçtiğimiz gün yine bu köşede çalışma saatleri ile ilgili Çalışma bakanlığı tarafından yapılan bir açıklama üzerine değerlendirmede bulunmuş ve birazda eleştiri yöneltmiştim. Bu kadar sıcak havada daha neyi bekliyoruz ve günün en sıcak saatlerinde çalışama hayatına müdahale etmiyoruz anlamında bir şeyler karalamıştım. Bunun üzerine beklemeye koyuldum ve haber geldi.
Çalışma Bakanlığı bugünden itibaren 3 gün boyunca 12:00 ila 16:00 saatleri atasında dışarıda çalışmayı yasakladı. Uymayanların 102 numaralı te4lefona bildirilmelerini istedi. 102 numaralı telefonu aramadım cevap veriliyor mu bilmiyorum ama verileceğine olan inancımı kaybetmek istemiyorum. Bu önemli bir adım hava sıcaklığı gerçekten çok yüksek özellikle nemli bölgelerdeyseniz bu sıcaklık nemle birlikte dayanılmaz bir boyuta geliyor ki bu durumda nefes almanız bile imkânsızlaşıyor.
Kısacası bu sıcak günlerde bakanlığın böyle bir karara imza atması gerçekten önemli bir nokta… İnşallah bundan sonraki dönemlerde de bu kararlılığı devam ettirirler.
Yasaklanan saatlerin dışında da açık alanlarda çalışmak zorunda olan emekçilerin Allah yardımcısı olsun.
Bu haber 207 defa okunmuştur

:

:

:

: