15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü

Bir yıl geride kaldı, ancak o geceyi unutmak mümkün mü? Biz televizyonları başında sabaha kadar izledik ve kahrolduk, Türkiye’miz sokakta savaş alanı olmuştu.

Bir yıl geride kaldı, ancak o geceyi unutmak mümkün mü? Biz televizyonları başında sabaha kadar izledik ve kahrolduk, Türkiye’miz sokakta savaş alanı olmuştu. Kahrolduğumuz ise Türk milletinin vergileri ile alınmış silah ve teçhizat ile Türk milletine saldırılıyordu. Bunu ise yapanlar Türk askerinin kılığına girmiş yabancı güçler tarafından yönetilen teröristler olmuştur.
Geride 249 şehit, yüzlerce gazi, binlerce etkilenen aileleri ve engelli olmuş gazilerimiz. Bu insanların tek suçu şanlı Türk bayrağını alıp vatan savunması için sokağa inmeleri oldu. O geceyi yaşayanlar anlatıyor, tankın önüne geçmek bir iman gücü oldu, bu başka türlü ifade edilemez. Türk halkı göstermiştir ki bu vatan sahipsiz değildir, en büyük sahibi yine milletin kendisidir.
Gezi parkı olayları ile AKP hükümetine ilk saldırı gerçekleşmiş oldu ve başarılamadı. Ülke duruldu derken bu hain saldırı gerçekleşti, bu şunu gösteriyor ”Su uyur, düşman uyumaz” Türk milleti her zaman uyanık olmak zorundadır, büyüyen, güçlenen Türkiye’nin dostları olduğu gibi hasımları da olacak, hazır ve tetikte olmak bizim gerçeğimizdir. Türkiye istikrarlı duruşu ile mutlaka hain terör örgütlerinden kurtulacaktır, daha önceleri özellikle silah ve savunma sistemleri ithal ederken şu an kendisi tamamı ile milli bir şekilde üretiyor. Bunu başarmış olmak yeniden bir tarihin yazılması gibidir, bizi örnek alan ve bize güvene Müslüman, kardeş ülkeler vardır. Bu saatten sonra tarih bizi değil biz tarihi yazmalıyız, bu bir yıl içerisinde Türkiye büyük mesafeler kat etmiştir.
Bu haber 705 defa okunmuştur

:

:

:

: