Ankara'da ikinci gün

Sabahın erken saatlerinde yine yoğun bir gündeme uyandık.
Sabahın erken saatlerinde yine yoğun bir gündeme uyandık. İlk durak, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'ydü...
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Sayın Mahir Ünal ile basın sohbetinde bir araya geldik. Öncelikle Türkiye2deki siyasetçilerin basın ile ilgili duruşlarını takdirle karşılıyorum bunu her zaman söylemişimdir.
Ünal' da 15 Temmuz Darbe girişimi ile ilgili bilgiler aktardı ve yaşadıklarını aktardı. FETÖ oluşumunun altyapısını nasıl tespit ettiklerini sürecin nasıl geliştiğini dinledik Ünal'dan... Aslında hepsi bildiğimiz ve bir yıldır dinlediğimiz ama yaşayanların ağzından dinleyince başka bir havaya ve ehemmiyete bürünen konular bütününün içindeyiz. Biz de Ada TV olarak sorumuzu sorduk.
KKTC'de FETÖ yapılanması dedik, çalışmaları yetkililerle istişareleri sorduk. Süreç yeni başladı dedi. Net bir cevap alamadık aslında var yok veya daha da doğrusu konuşlanma alanları hakkında... Yabancı basının da soruları oldu yine ama bu sefer konjektür ile yani 15 Temmuz ile ilgiliydi sorular. Hemen hemen hepsi cevaplandı. Tatmin edici bir basın sohbeti oldu. Kısa bir süreliğine toplantının tamamlanmasının ardından, Enformasyon müdürlüğünden ayrıldık ve öğlenden sonra bu sefer de Başbakan Yardımcısı Sayın Numan Kurtulmuş ile bir araya geldik yine aynı yerde. O'da süreci anlattı. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişiminden tutuklu bulunan bir şahsın giydiği tişörten, o akşam kaldığı otelde bulunsaydı hunharca katledileceğine kadar birçok konudan bahsetti. Türkiye'nin bu günlere kolay gelmediğini FETÖ yapılanmasının aslında 1975 yılında askere alımlarda kullanılan sorularda yani sınavlarda oluşmaya başladığını kendilerinden olanların puanlarının yüksek olmayanların ise düşük puanlar aldığını anlatan Kurtulmuş, rütbelerinden kendilerinden olanla olmayan diye ayrıldığını ve ona göre verildiğini söyledi. FETÖ yapılanması Kuzey Kıbrıs'ta ne şekilde seyrediyor oluşumun bizim ülkemizde de ne durumda olduğunu sorduğumuzda ise 'Evet KKTC' de FETÖ yapılanması var cevabını net olarak Kurtulmuş’tan aldık. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile olan sıkı bağlardan bahseden Kurtulmuş ülkemizde daha her şeyin yeni başladığını dile getirdi. Sanki devamı gelecek der gibiydi ya da ben öyle algıladım.
Ankara'nın ikinci gününde aşırı sıcak olmayan bir havayı da geride bıraktık ve 3'üncü günde görüşmek ve önemli detayları sizlerle aktarmak içi yeniden yola koyuluyoruz. Yarın yeniden görüşmek dileğiyle...
Bu haber 221 defa okunmuştur

:

:

:

: