Ankara’da üçüncü gün

Üçüncü günde yoğunluğumuz pek yoktu. Sabah saatlerinde Kızılay Başkanlığı'na ziyaret gerçekleştirildi ve orada yapılan yardımlar afet durumunda ne gibi hazırlıklarının olduğu ilk müdahalelerin önemi ve benzeri konular konuşuldu.
Üçüncü günde yoğunluğumuz pek yoktu. Sabah saatlerinde Kızılay Başkanlığı'na ziyaret gerçekleştirildi ve orada yapılan yardımlar afet durumunda ne gibi hazırlıklarının olduğu ilk müdahalelerin önemi ve benzeri konular konuşuldu. Sonrasında ekipler serbest bırakıldı.
Çünkü akşam saatlerinde yoğun bir organizasyon bizleri bekliyordu. Yazımızı organizasyonun başlangıcından kısa bir süre önce sizlere hazırladığım için organizasyon öncesinde yaşanan ve Ankara sokaklarında sohbet etme fırsatı bulduğumuz vatandaşların izlenimleri ve yemek molalarında kendi aramızda yaşadığımız ufak anekdotları paylaşacağım.
Öncelikle Ankara'da halkın Hükümete ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti yönetimine ve siyasilerine olan güveni dinlenmesi gereken ve belki de örnek alınması gereken bir durum. Ankara'da nabız yoklaması sırasında bir taksici ile sohbetimiz oldu. Oyunu AK Partiye verdiğini anlattı bile. Hem de büyük bir coşkuyla. Herkesin her istediğinin olamayacağını bir hükümetin vatandaşın her istediğini yapma durumunun olmadığını ama AK Parti hükümetinin vatandaşların çıkarlarını ön planda tuttuğundan bahsetti.
Tabi Ankara'da bir yerden bir yerer ulaşımımız sağlamak adına taksi kullandığımız için bir başka taksiciyle de sohbet etme fırsatımız oldu. O da bize hükümetin yaptıklarından eskiden yolların ne durumda olduğunu şimdi ise tek bir çukurun dahi olmadığını, halkın birçok şeye erişiminin daha kolay olduğunu, imkanların daha geniş, yaşam şartlarının daha adil olduğunu anlattı. Emekçi kardeşler de sohbetimize takıldı. Artık patronların emeği sömüremediğinden bahsetti onlar da... Hükümetlerinin kendilerinin yanında olduğunu ve daha emin adımlarla geleceğe doğru yürüdüklerini söylediler bize.
Ankara' da hava bir başkaydı... Başkent sokakları akşam üzeri saat 19:00'dan itibaren denetimli ve kontrollü olarak trafik akışına kapandı. Tabi her bölge değil. Ama özellikle bizim bulunduğumuz bölge Beştepeler. Dün akşam cıvıl cıvıl olan barlar sokağı bu akşam boş. Herkes akın akın Demokrasi için olması gereken yere yürüyüşe geçti. Bir milletin demokrasisinin nabzının attığı yere Türkiye Büyük Millet Meclisine... Yüreklerde korku olsa da böyle bir gece de böylesine önemli bir Başkentte olmanın gururunu yaşıyoruz. KKTC heyetinde olan arkadaşlar ve diğer 51 ülkeden gelen tüm meslektaşlarımız
Heyecanla Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hitabını bekliyor. Bir ülkenin ki bu ülke ne savaşlar görmüş ne badireler atlatmış ne acılar çekmiş bir ülke... İşte bu ülke böyle bir halkı ve böyle yönetenleri oldukça sırtı yere gelmez. Bu duydu ve düşüncelerle yazıma son veriyorum ve yarın görüşmek dileğiyle diyorum...
Bu haber 592 defa okunmuştur

:

:

:

: