Özgürlüğümüz 43 yaşında

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramını tüm içten kalbi duygular ile kutluyorum. 43 yıldır Kıbrıs adasında barış hüküm sürüyor, bunun da teminatı şanlı Türk ordusudur.

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramını tüm içten kalbi duygular ile kutluyorum. 43 yıldır Kıbrıs adasında barış hüküm sürüyor, bunun da teminatı şanlı Türk ordusudur. Geçmişe takılı yaşamak doğru değildir ancak, geleceği de çizerken geçmişi örnek almazsak, yok oluşa imza atarız. KKTC halkı 1974 Barış Harekatı ile güvenli özgür bir hayata kavuştu, bunu bozmak isteyecek olan mutlaka iç ve dış mihraklar olacaktır, yüz yıllardır Türk milleti ne hainler gördü ve geçirdi.

Çok güzel bir sözdür Kıbrıs da barış için çalışıyoruz, halbuki gerçeği o değildir, bir anlaşma için yıllardır liderler müzakere yapıyor, elli yıla yakın bir zaman, ancak kapsamlı bir anlaşmaya varılamadı. Anlaşma yapmak başka, yapacağınız anlaşma ile barışı temin etmek çok başka bir şey, bu iki olguyu karıştırmamak gerekiyor. Kıbrıs gerçeğinde federal bir anlaşmanın olamayacağı bu son dönem müzakerelerde görülmüştür.

Bugün Türkiye’den adamıza Özgürlük bayramımızı onurlandıran tüm yetkililerin, ortak bir mesajı oldu KKTC halkı ile birlikte daha da güvenli özgür bir yaşamı hak ediyor. Gelecek günlerimizin daha iyi olması için hep birlikte çalışmalıyız, Türk ordusu her zaman KKTC halkının yanın da olacak ve güvenliğini sağlayacaktır.

Bu haber 692 defa okunmuştur

:

:

:

: