15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Ankara ziyareti

15 temmuz 2016 gecesi Türkiye halkı bir destan yazdı. Millet sokağa çıktı ve hain teröristlerin kurşunlarına hedef oldu, ancak teslim olmadı.
15 temmuz 2016 gecesi Türkiye halkı bir destan yazdı. Millet sokağa çıktı ve hain teröristlerin kurşunlarına hedef oldu, ancak teslim olmadı. Türk ordusu içerisine sızmış terörist yapı yine milletin silahı ile millete saldırdı. Bu bir yıl içerisinde Türkiye başka bir Türkiye oldu bu gelişmeleri hep basından izledik ve dinledik. FETO terör örgütünün yapılanması, hedefleri çok konuşuldu. Birinci yıldönümünde KKTC den bir gurup gazeteci ve televizyoncu olarak bizlerde Ankara da önceden hazırlanan programa, Türkiye başbakanlığı tarafından davet edildik.
Türkiye hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş ile gerçekleştirmiş olduğumuz toplantıda, çok önemli açıklamaları birinci ağızdan dinleme imkanı bulduk. FETO terör örgütü, darbe girişimi ile aslın da son ve kanlı saldırısını gerçekleştirdi ve 249 şehit ile yüzlerce gazi sivil insanı geride bıraktı. Konuşma imkanı bulduğum sivil insanlar o gecenin ne kadar korkunç bir gece olduğunu anlattılar. Türk milleti bir destan yazdı ve topraklarını, vatanını hainlere teslim etmedi.
Son gece TBMM meclis bahçesin de milyonların katıldığı, anma konuşmaları yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, geçirilen bir yılı anlattı milletin üzerinde hiçbir gücün olamayacağını ısrarla vurguladı. Türk milleti o gece hainlere geçit vermedi canı pahasına. Türkiye halkı ile birlikte, Türk’ü, Kürd’ü, Arab’ı, Zaza’sı, Çerkez’i, tüm halk dıştan gelen saldırılara ve içteki hainlere geçit vermeyeceğini bir kez daha vurguladı. Sayın Erdoğan’a sevgi çok büyük bir oranda. Öyle insanlar ile konuştum sokakta” ben Erdoğan’a oy vermedim, ancak Allah onu başımızdan eksik etmesin” diyen çok insanlar ile konuştuk o sayılı saatler içerisinde. Erdoğan bu 15 yıllık iktidar döneminde halkına çok hizmetler yaptı diyenler çok, karşı olanlar da var ancak, darbe girişimi gecesi Erdoğan’ın duruşu tüm kesimler tarafından takdir ediliyor.
Yerinde ziyaret edip gördük, nasıl olurda milletin silahını, kendi sivil insanlarına çevirebiliyorlar, şehitler ve gaziler, bunları Allah bile affetmez. Bir şehit yakını ile konuşurken, şu cümleler beni duygulandırdı” akrabamın yerinde olmak isterdim, biz bu vatanı Çanakkale de, Dumlupınar da ve kurtuluş savaşında, yokluk döneminde teslim etmedik, yok şimdi teslim edeceğiz, hainlere idam istiyoruz.
Her köşede Atatürk sevgisini görebiliyorsunuz, şunu çok duydum gazi Mustafa Kemal Atatürk bu devleti yokluklar içerisinde kurdu bize düşen görev, seçilmiş liderlerimiz ile kanımız pahasına vatanımıza sahip çıkmaktır. Vatan sevgisi değerli okurlar çocuklarımıza aşılayabileceğimiz en önemli değerdir, ne mutlu insan ve vatan sevgisi ile dolu olanlara.

Bu haber 259 defa okunmuştur

:

:

:

: