İLK BAĞIŞ SILA KONSERİNDEN

Hasta çocukların, sağlıkları ve tedavileri ile ilgili ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak amacıyla kurulan ÇOHAV, ilk etkinliğinden elde ettiği gelirle Lefkoşa Hastanesi’ne bağışta bulundu

Suna ERDEN 

Hasta çocukların, sağlıkları ve tedavileri ile ilgili ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak amacıyla kurulan ÇOHAV, ilk etkinliğinden elde ettiği gelirle Lefkoşa Hastanesi’ne bağışta bulundu

Hasta çocukların her türlü ihyacıyla ilgilenmek misyonuyla 2017 yılında kurulan Kıbrıs Çocuk Hastalıkları Araştırma, Önleme ve Tedavi Vakfı (ÇOHAV) , “Çocuklarımız hep gülsün’’ sloganıyla gerçekleştirdiği ilk etkinliği olan Sıla konserinden elde ettiği gelirle, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne alet bağışında bulundu. Konser geliriyle alınan aletler dün Vakfın Mütevelli Heyeti Başkanı Sedef Altınbaş Akacan ve Vakıf yetkilileri tarafından Hastane Başhekimi Bülent Dizdarlı’ya teslim edildi. Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu’nun da bulunduğu bağış toplantısında yaşanılan mutluluk dile getirildi.

İLK GELİRLE SAĞLIĞA BAĞIŞ

Kuruluş amacı hasta çocukların tedavileri ile ilgili ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, kalıtsal hastalıklar konusunda ulusal düzeyde tedavi ve araştırma kurumları kurmak ve işletmek olan ÇOHAV, amaçları doğrultusunda adım atmaya başladı. ÇOHAV, 15 Haziran tarihinde yardım toplamak amacıyla düzenlediği Sıla konserinden elde ettiği gelirle sağlık için gerekli olan aletleri alarak bağışta bulundu. Vakıf, konser geliriyle aldığı 2 aspirator, 3 infuzyon pompasi ve 1 Hasta monitörünü Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne bağışladı.

BAKAN SUCUOĞLU, “MUTLULUK DUYDUM”

Vakfın Mütevelli Heyeti Başkanı Sedef Altınbaş Akacan, Vakıf Genel Sekreteri Belma Kencebay, Vakıf Dış İlişkiler Koordinatörü Eray Başay, dün Nalbantoğlu Hastanesi’ne giderek aletleri teslim etti. Sağlık Bakanı Faiz Suçuoğlu, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı, Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı, Pediatri Şefi Dr. Çiğdem Bakkaloğlu'nun hazır bulunduğu bağış toplantısında konuşan Bakan Sucuoğlu, 15 Haziran gecesi gerçekleşen Sıla konserine katılarak destek verdiğini ve vakıflar ile yakın çalışmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Sucuoğlu, yeni olmasına rağmen etkin çalışan bir vakıf olan ÇOHAV’ın bu bağışından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

BAĞIŞLAR SÜRECEK

Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı ise kendileri ile koordine ve yakın çalışarak yapılan bu ciddi miktardaki bağış ile hastanelerindeki eksiklerin tamamlanmasından duydukları mutluluğu dile getirdi. Vakfın Mütevelli Heyeti Başkanı Sedef Altınbaş Akacan da bağışlarının devam edeceğini, ülkemize faydalı olmak için yardım etkinliklerinin ve icraatlarının süreceğini belirtti. Altınbaş, yardımda bulunan ve destekleyen tüm gönüllülere, sağlık bakanına ve başhekime teşekkür etti.

BAKANLIĞA PROJELERİNİ ANLATACAKLAR

Toplantıda ayrıca, Vakfın Mütevelli Heyeti Başkanı Sedef Altınbaş Akacan, Dış İlişkiler Koordinatörü Eray Başay, Vakıf Genel Sekreteri Belma Kencebay, ÇOHAV’ın ilerleyen günlerdeki projelerini anlatmak için Sağlık Bakanı Sucuoğlu’nun ziyaret etmek istediklerini dile getirdi.
Bu haber 120 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER