HRİSTODULİDİS: TÜRKİYE TARAFINDAN REDDEDİLEN ÖNERİLER VAR

Rum hükümet sözcüsü Nikos Hristodulidis, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e ve Kıbrıs politikasına yönelik eleştirilerde bulunan AKEL ve DİKO’ya dün yaptığı açıklamayla yanıt verdi.

Fileleftheros ve diğer gazeteler, Rum sözcü Hristodulidis’in özellikle AKEL ve DİKO tarafından Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e yöneltilen eleştirilere yanıt verdiğini yazdılar.

Habere göre Hristodulidis, Anastasiadis’in, AKEL’in yaptığı gibi müzakerelerin yeniden başlaması yönünde sadece niyet belirtmekle kalmadığını, ne yazık ki Türkiye tarafından reddedilen belirli önerilerde bulunduğunu iddia etti.

Hristodulidis, AKEL’in İsviçre’deki müzakereler sırasında Anastasiadis’in sürece perspektif getiren önerilerde bulunduğunu ve Türkiye’nin buna karşılık vermesini dilediklerini açıkladığını da öne sürdü.

DİKO’nun ise seçimler sebebiyle olayları çarpıtma yönüne gittiğini ifade eden Hristodulidis, DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos’un Türkiye’nin uzlaşmazlığını ifşa etmek için ne gibi eylemler gerçekleştirdiği sorusunu dile getirdi.

Bu haber 219 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER