CTP GENEL BAŞKANI ERHÜRMAN KUMARCILAR HANI İLE İLGİLİ BAKANLIĞI PLANSIZLIKLA ELEŞTİRDİ

Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Kumarcılar Hanı konusunda ilgili Bakanlığı üzerine düşen görevi yerine getirmemekle suçladı.

CTP Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, CTP Genel Başkanı Erhürman ve beraberindeki heyet, bu sabah Kumarcılar Hanı’nı ziyaret etti, Han’daki esnafla görüştü.

Esnafla görüşmesinde Erhürman, “Han’ın plansız programsız açıldığını ve bakanlığın üzerine düşen görevleri yerine getirmediğini” söyledi.

Han’da kiralandığı halde açılmayan dükkanların ihale yoluyla yeniden kiralanmasının ilgili sözleşmede de bulunduğunu kaydeden Erhürman, “Dükkanların tamamının faaliyete geçmemiş olması insanların Han’a olan ilgisini zayıflatıyor. Bunun bedelini de sözleşmedeki yükümlülüğünü yerine getirerek dükkanlarını açan esnaf ödüyor. Bu insanların aylık ciroları kira bedellerini dahi karşılamıyor” dedi.

Han’daki en temel sorunun bir cazibe merkezine dönüştürülememesi olduğunu kaydeden Erhürman, “Kumarcılar Hanı gibi tarihi, güzel bir mekana dahi turisti çekmeyi beceremiyorsanız, bu ülkede turizmi yönetiyorum diyemezsiniz” dedi.
Bu haber 141 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER