ŞÜPHELİ ÖLÜMÜ GÜNLÜK ÇÖZECEK

Kızının ifadesi üzerine eşi Akile Akdoğan’ı öldürdüğü gerekçesi ile tutuklanan Yaşar Akdoğan dün yeniden mahkemeye çıkarılırken, polis küçük kızın günlüğünü incelemeye başladı
Suna ERDEN 

Kızının ifadesi üzerine eşi Akile Akdoğan’ı öldürdüğü gerekçesi ile tutuklanan Yaşar Akdoğan dün yeniden mahkemeye çıkarılırken, polis küçük kızın günlüğünü incelemeye başladı

Girne’de kaldığı apartmanın üçüncü katından düşerek yaşamını yitiren ve kısa süre önce eşi Yaşar Akdoğan tarafından balkondan atıldığı öne sürülen Akile Akdoğan’ın ölümüyle ilgili soruşturma devam ederken, katil zanlısı koca dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı için ek süre talep edilirken, ifade vererek annesini babasının balkondan attığını söyleyen çiftin 11 yaşındaki kızlarının günlüğü inceleme altına alındı.

OLAYIN TEK TANIĞI 11 YAŞINDAKİ KIZIN GÜNLÜĞÜ İNCELEMEDE

Olayın soruşturmasını yürüten Polis Müfettişi Eren Gözügüzel, 30 Aralık tarihinde balkondan düşerek yaşamını yitiren Akile Akdoğan’ın ölümüyle ilgili cinayet soruşturması başlatıldığını, bu kapsamda eşi Yaşar Akdoğan’ın tutuklandığını hatırlattı. Polis, çiftin 11 yaşındaki kızları T.A’nın “annemi babam attı” şeklinde ifadesi üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 2 günde 15 kişinin sorgulandığını, T.A’nın günlüğünün kanıt olarak alındığını ve uzmanlar tarafından inceleme altına alındığını söyledi. Polis, çiftin komşularından yeniden ifade alacaklarını, 15 kişiyi daha sorgulayacaklarını ve bu 15 kişiden 5’şinin çocuk olduğunu ifade etti. T.A’nın sorgulamasının devam ettiğini, sosyal hizmetler görevlisi ile psikologlardan oluşan 6 kişilik bir ekibin küçük kızdan ifade aldığını kaydeden polis, ayrıca olay mahallinde zanlı ile birlikte canlandırma yapılacağını da söyledi. Cinayet soruşturmasının devam ettiğini belirten polis, zanlının tutukluluk süresinin 8 gün daha uzatılmasını talep etti.

TALEPLER AKTARILDI

Polisin ardından söz hakkı alan zanlı avukatı Boysan Boyra da müvekkili hakkındaki soruşturmanın aylar önce tamamlandığını, polisin zaten tüm emareleri topladığını ifade ederek, zanlının tutuksuz kalmasını talep etti. İddia makamı ise olayın ciddiyetine bulgu yaparak, 11 yaşındaki kızın günlüğünün henüz yeni tespit edildiğini, günlüğün uzmanlar tarafından inceleneceğini, olay yerinde canlandırma yapılacağını ve yeni kanıtlar çıkabileceğini, ayrıca zanlının komşularından tekrar ifade alınacağını belirterek, zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebileceğini kaydetti.

OLAY CANLANDIRILACAK

Aktarılan olguların ardından duruşmaya bir saat ara veren mahkeme daha sonra kararını açıkladı. Mahkeme, soruşturmanın devam ettiğine bulgu yaparak, olay yerinde canlandırma yapılacağını, gerekirse 11 yaşındaki kızın orada bulunacağını, komşulardan ifade alınacağını belirtti. Zanlının etki etme olasılığı olduğuna vurgu yapan mahkeme, zanlının tutukluluk süresinin 5 gün daha uzatılmasına emir verdi.
Bu haber 324 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER