KKTC’de görülmemiş karalama operasyonları

Gün geçmiyor ki KKTC de yalanlar ile haber yapılmasın, bazı gazeteci geçinenler yalan haberler üzerine algı operasyonları yapıyorlar.

Gün geçmiyor ki KKTC de yalanlar ile haber yapılmasın, bazı gazeteci geçinenler yalan haberler üzerine algı operasyonları yapıyorlar. Bu günde KKTC Meclis Başkanı Sayın Sibel Siber böyle bir iftira ile karşı karşıya kaldı. Sibel hanım, açıklama yaptığı için adını kullandım, yeni arazi skandalı diye çıkan yalan bir haberi sosyal medyadaki bazı kişiler de kullanarak karalama yaptılar. Bunlar basite alınacak operasyonlar değildir, belli bir amaca hizmet ediyorlar çok dikkatli olunması gerekir. Birden aklıma, Türkiye de Balyoz ve Ergenekon operasyonları geldi.
Türkiye çok acı tecrübeler yaşadı o iftiralar neticesinde. KKTC de başta meclise ve hükümete büyük görevler düşüyor, yasalarda demek ki ciddi boşluklar var ki bunlar böyle davranabiliyor. Biz böyle bir ülke değildik, bu son zamanlarda niye bu şekilde davranılıyor, sosyolojik ve psikolojik araştırma ihtiyacı doğmuştur. Kıskançlık, çekememezlik aldı başını gidiyor, normal bir ülkeden anormal bir ülkeye döndük. Ne üzücüdür ki bunları da yazıyoruz, bize bunları yazdıranlar bir kez daha düşünmeli, onlar düşünmez kanun koyucular can yakmalı.
Hakkınızda, yalan itibar sarsıcı haberler yapılıyorsa ve bunlar sosyal medyalarda paylaşılıyorsa, size kısmi hak arama sağlar KKTC yasaları. Sosyal medya haberlerine dava açamazsınız, bilişim yasası olmadığı için, yalan gazete haberlerine ise polise şikayet edebilirsiniz, polisimiz araştırmasını yapar konuyu mahkemeye sevk eder. Mahkemeler de ise birikmiş çok davadan dolayı geç sıra gelir, konu unutulur gider. Mahkeme sizi haklı bulduğu zaman ise yine cezalar yasalardan dolayı çok gülünç.
KKTC bu son yıllarda gerçekten anormal bir hal aldı, bunları yapanlar devletin ciddiyetini de zedeliyor, Rum tarafında bu şekilde karalama basit bir şey değildir adamın imbiğini sökerler. Türkiye de bu konuda ciddi önlemeler aldı ve yasalar da düzenlemeler yapıldı, Türkiye kanunlarının uygulanmasını tüm kalbim ile istiyorum.


Bu haber 781 defa okunmuştur

:

:

:

: