Avrupa bunu bilmeli ‘iyi terörist’ olamaz!..

Terör bir kez daha çirkin yüzünü gösterdi. Avrupa’da turizmin başkenti sayılan Barcelona korkunç bir saldırıya hedef oldu.
Terör bir kez daha çirkin yüzünü gösterdi. Avrupa’da turizmin başkenti sayılan Barcelona korkunç bir saldırıya hedef oldu. Gece yarısına doğru gelen bilgiler saldırıda 12 kişinin öldüğü, 80 kişinin yaralandığı yönündeydi. Saldırganlar yine son zamanlarda Londra’da da uyguladıkları kalabalığın üstüne araç sürme yöntemini izlemişti. Korkunç saldırıyı DEAŞ üslendi.
DEAŞ nedir?
DEAŞ’ın temellerinin 1999 yılında Ürdün’den Afganistan’a geçen Ebu Musab el Zerkavi tarafından atıldığı bilinir. Ama asıl tohumları Suriye Savaşı’ndan yıllarca önce, ABD’nin 1991’de başlayan ve 2003 -2004’te zirve yapan hatalı askeri stratejilerince Körfez Savaşları’nda atıldı.
Ne yazık ki terör her zaman Ortadoğu’da büyük devletlerin oyuncağı olmuştur. Bunu DEAŞ’ın dışında PKK’da da gördük. FETÖ’de de yaşadık. Batı, karıştırmak istediği bölgeyi bu terör örgütleriyle kurcalarken, o çamurun bir gün kendi üstüne de sıçrayacağını hesap etmiyor.
El Kaide’yi Afganistan’da Rusya’ya karşı büyütüp besleyenin ABD olduğunu unutmak mümkün değil.
Ne yazık ki DEAŞ’a da uzun zaman Esad’a karşı kullanılmak üzere göz yumuldu.
Yıllardır terör acısıyla yaşayan Türkiye’den dün Barcelona’daki acıyı paylaşan mesajlara baktım. Satır aralarında önemli mesajlar vardı.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, saldırıyı kınarken, 'Terör, terör örgütleri ve teröristlerle etkin ve netice alıcı mücadele ancak uluslararası samimi iş birliği ve dayanışma ile mümkündür. Terör örgütleri arasında ideolojilerine, hedeflerine, terör yaptığı ülkelere, dinlerine veya dillerine göre iyi-kötü ayrımı teröre destektir” dedi.
Bozdağ, terör örgütlerine karşı tüm dünyayı ayrımsız mücadele etmeye çağırdı. “Gelin hiç olmazsa bundan sonra teröre, terör örgütlerine karşı uluslararası iş birliği ve dayanışmamızı sözle değil, icraatımızla gösterelim' dedi.
Bu çağrı çok önemli bir çağrıdır. Bu çağrıya cevap, terörle mücadelede en önemli samimiyet testidir.
Besleyip büyümesine göz yumduğunuz DEAŞ, bugün Avrupa başkentlerinde terör estiriyor. Peki yarın, bugün için ‘sempatik’ bulduğunuz terör örgütü PKK, Türkiye’de akıttığı kanı sizin ülkenizde akıtmaya karar verirse ne yapacaksınız?
Ya Türkiye’de 15 Temmuz’da halkın üzerine bomba yağdıran FETÖ, yarın o silahı size çevirirse ne yaparsınız?
Yine onları kollayıp, kanatlarınızın altına alacak mısınız?
Terörle şaka olmaz. Besleyin büyüttüğünüz o yılanlar, bir gün döner sizi de sokar. Şimdi DEAŞ karşısında yaşadığınız o korkuyu unutmayarak, Ankara’dan yükselen çağrılara kulak verin…
Terörün, ideolojisi, iyisi, kötüsü, beyazı, siyahı olmaz. Amasız bütün terör örgütlerine karşı mücadele etmezseniz, sonunda o vahşet sizi de bulur.
Tıpkı bugün olduğu gibi…

Bu haber 190 defa okunmuştur

:

:

:

: