Turizm adası değil çöp adası olduk

Kurban bayramı tatilini de elbirliğiyle zehir etmeyi başardık.
Kurban bayramı tatilini de elbirliğiyle zehir etmeyi başardık.
Ana caddeleri çiçekle süsleyip ara sokakları çöp dağlarına bırakan belediyelere ne söylesek azdır.
Bayram tatilini yanlış anlayıp, çöp toplayan görevliler için de mi tatil ilan ettiler.
Yoksa bayram diye kimsenin çöpü olmaz, herkes tatile gider, ülkeyi boşaltır diye mi düşündüler.
Bunu anlamak mümkün değil.
'Okullar olmasıydı milli eğitim bakanlığını ne güzel yönetirdim' diyen o mümtaz şahsiyetin dediği gibi, şu çöp toplama işi olmasaydı bizimkiler de belediyeyi ne güzel idare ederlerdi öyle değil mi...
Pislik içindeki ara sokaklarda çöp konteynırlarından taşan çöplere üşüşen sivrisineklerle yaşamak bizim kaderimiz olamaz.
Hiçbir belediyeyi ayırt etmeden bu bayram tatilinde tüm ülkeye yayılan çöp kokusu ve pislikle ilgili tüm belediye başkanlarına soruyorum.
Bu ihmale nasıl bir mazeret bulabilirsiniz. Sivrisineklerin yaydığı mikropla, sıtmaya tutulan bir ülke diye haberlere mi konu olmak istiyorsunuz.
Toplanmayan çöplerle ilgili belediyeyi arayan vatandaş gördüğü ilgisizlik karşısında şaşkına dönüp, medya kuruluşlarını arıyor, dert yanıyor.
Ama bu da sorunu ortaya koymaktan başka bir işe yaramıyor. Olan yine evinin önünde çöp kokusundan penceresini açamayan, sivrisineklerle boğuşan vatandaşa oluyor.-
Her fırsatta her ağzını açan turizm adası olmaktan söz ediyor. Siz hiç sokakları çöp ve sivrisinekle dolan turizm adası gördünüz mü?
Belediyecilik anlamında alınması gereken daha çok ders, gidilmesi gereken çok yol var.
Bu yönetim tarzıyla, KKTC turizm adası olmak şöyle dursun bu gidişle ancak salgın hastalıkların adası olabilir.
Turizm adası olmak için önce bayramda da çöplerin toplanması gerektiğini anlamak zorunda olan bir zihniyete, daha doğrusu bir belediye yönetimine ihtiyaç var.
Bu böyle biline...

Bu haber 284 defa okunmuştur

:

:

:

: