Kurtuluşumuz Ankara Lefkoşa arasındadır, New York’ta değildir

Değerli büyüklerimiz kendi içişlerimize baksak, da kurtuluşu New York da aramasak olmaz mı?

Değerli büyüklerimiz kendi içişlerimize baksak, da kurtuluşu New York da aramasak olmaz mı? KKTC Cumhur başkanı Akıncı, biraz da kendi çabaları ile BM genel kurulu toplantıların da BM GS Guteres ile görüşmek için davet çıkarmayı başardı. BM den bu görüşme ile ilgili açıklama yapılmadı, paylaşılan fotoğrafta Guteres yanında bir kişi ile Akıncı beş kişi ile toplantıya oturdu. Guteres şunu düşünmüş olacak, Akıncı zengin bir ülkeden geliyor. Müzakerelerin olmayacağı bir toplantıya bu kadar çok kişiler ile katılmak akıl karı mı? İlk kez Crans Montana’dan sonra Guteres Akıncı’yı dinledi, BM Kıbrıs raporu önemli 50 yıldır yayınlanır, ancak Kıbrıs Türkleri hep mağdur olmaktadır.
Tarihi geçmişe de bakacak olursak, bir yerde yanlış yapıyoruz, kurtuluş New York’ta değildir. Bizleri her yönü ile ayakta tutan Ankara’nın desteğidir, bunu inkar etmek gerçekleri inkar etmektir. Biz kurtuluşumuzu Ankara ile yapacağımız doğru siyasi ve ekonomik atılım ve yatırımlardadır. Ne tuhaftır ki Kıbrıs sorunu için yollarda harcanan paralar, Tarım bakanlığının özellikle son açıklanan hayvancılığı destekleyecek olan hibe programlarına harcanan paralardan daha azdır. Akıncı kaç para harcandığını açıklamamıştır, keza hükümet de açıklamamıştır. Ancak Tarım bakanlığı, hibe programını açıklamıştır.
Üretime yapılacak olan doğru yatırımlar piyasayı daha ucuz hale getirecektir, Rum tarafında bulunan et fiyatları gibi. Bu değerli okurlar bir yılda olamaz, önce doğru programı başlatırsınız ve en az üç yılda size geri döner. Halkımızın sağlıklı ve ucuz et tüketme hakkı vardır.
Bizim bu konuda destek alabileceğimiz bir merkez var o da Ankara’dır, New York değildir. Ancak bizimkiler oraya giderken tatil gibi gitmeye başladılar, KKTC CB Akıncı daha dönmedi kaç kişinin katıldığı, neler yaptıkları ve kaç para harcadıklarını, şeffaf olarak açıklamaları gerekiyor.
Bu gün Akıncı’nın Kıbrıs sorunu ile geldiği son durum, benim eleştirilerimin haklılığı ile örtüşüyor, söylenecek bir söz bulamıyorum. Şimdi Rum başkanlık 2018 seçimlerine takılabiliriz. Ben sizlere Rum tarafında ki gelişmeler ile bu müzakere sürecinden sonuç çıkmaz dediğim zaman bana saldırdınız, ondan dolayıdır ki KKTC çağdaş demokrasi yoktur diyorum.

Bu haber 778 defa okunmuştur

:

:

:

: