Timsah gözyaşı değil gerçek gözyaşı lazım

ABD, 11 Eylül'ün ardından en şiddetli terör saldırısıyla sarsıldı.
ABD, 11 Eylül'ün ardından en şiddetli terör saldırısıyla sarsıldı.
Saldırganın bu kez 'yalnız kurt' diye tabir edilen teröristlerden olduğu söyleniyor.
Las Vegas kentindeki konserde 32.kattan ağır silahla ateş açan 64 yaşındaki saldırgan Stephen Paddock, ortalığı savaş alanına çevirdi. Korkunç katliamda ilk belirlemelere göre ölü sayısının 58 olduğu açıklanırken, 500'den fazla yaralı olduğu da ifade edildi.
Reuters'ın haberine göre, saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi. DEAŞ'ın sosyal medya platformundan da saldırıyı üstlendiği duyuruldu.
Saldırganın birkaç ay önce örgüte katıldığı öne sürülüyor.
DEAŞ'ın Avrupa başkentlerinin ardından ABD'yi de vurması, kendilerini dokunulamaz, hatta asla ulaşılamaz gören Amerikan kamuoyunu da darmadağın etti.
Amerika'yı bundan önce bu şekilde sarsan iki önemli saldırı daha olmuştu.
Birincisi 2.Dünya Savaşı sırasında Japonların yaptığı Pearl Harbor baskınıdır. O tarihe kadar kendilerini coğrafi koşullar nedeniyle ulaşılamaz gören Amerikalılar, Japonların yaptığı sürpriz hava saldırısı karşısında neye uğradığını şaşırmıştı.
İkincisi 11 Eylül'de yolcu uçaklarını bomba gibi kullanan El Kaide'nin kapitalizmin sembolü Dünya Ticaret Merkezi binaları ile yenilmez denilen ordunun karargahı Pentagon'u yerle bir etmesi oldu.
11 Eylül travmasını terör korkusunu uzun yıllar atmayan ABD, DEAŞ saldırıyı üslense de bu yönde resmî bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.
ABD'nin birinci ve ikinci Körfez savaşlarında uyguladığı yanlış politikanın sonucu yeşertip büyüttüğü DEAŞ, dünyanın başına bela oldu. Ortadoğu'da yeni bir harita çizmek için kullanabileceklerini düşündükleri, hatta Esad'a karşı savaşması için teşvik ettikleri DEAŞ, şimdi kendini besleyip büyüten bu devletleri vuruyor.
'Terörle oyun olmaz, besleyip kolladığınız bu terör örgütleri bir gün sizi de vurur' diyen Türkiye'nin uyarıları ise ne yazık ki yıllarca hep görmezden gelindi.
Dünyanın neresinde olursa olsun terörün acısını bilen bizler, kaybedilen insanlara karşı onların yaptığı gibi timsah gözyaşları değil, gerçek gözyaşı dökerken, bu gerçeği de hatırlatmak istedim.
Bu haber 222 defa okunmuştur

:

:

:

: