SEÇİM DÜELLOSU TARİHLE BİTTİ

CTP Genel Başkanı Erhürman'ın erken seçim için 7 Ocak tarihini açıklamasının ardından, Başbakan Özgürgün erken seçim tartışmalarına son noktayı koydu.
CTP Genel Başkanı Erhürman'ın erken seçim için 7 Ocak tarihini açıklamasının ardından, Başbakan Özgürgün erken seçim tartışmalarına son noktayı koydu. Özgürgün, Erhürman’ın erken seçim tarihi olarak verdiği 7 Ocak tarihi için hayırlısı olsun dedi

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün CTP’nin istediği tarihte erken seçime gidebiliriz şeklindeki açıklamasına, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, BRT’de katıldığı programda yanıt verdi. Erhürman, Başbakan Özgürgün’ün “CTP seçim tarihini açıklasın, seçime gidelim” çağrısı üzerine , “Madem ki Özgürgün tarih istedi, CTP olarak açıklıyoruz, 7 Ocak 2018 seçim tarihi olur “ dedi. Erhürman, yaptığı açıklamada “Eğer UBP, Meclis Komitesinde üzerine düşeni yaparsa, 24 Aralık’ta seçime gideriz. Eğer bu olmazsa 7 Ocak’ta da seçim olur. Yılbaşı tatilini hesaba katarsak, en mümkün tarih 7 Ocak olarak görülüyor” dedi.

ÖZGÜRGÜN’DEN YANIT GECİKMEDİ

Başbakan Hüseyin Özgürgün, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın Erken Seçim tarihi olarak verdiği 7 Ocak tarihi için hayırlısı olsun dedi. Başbakan Özgürgün de BRT’ye yaptığı açıklamada, “Ben bir tarih istedim, Sayın Erhürman bir tarih vermişlerdir, halkımıza hayırlı olsun. Gereken yapılacaktır” açıklamasında bulundu. Öte yandan, Başbakan Hüseyin Özgürgün önceki akşam kutlanan UBP’nin 42. kuruluş yıldönümünde, CTP Başkanı Erhürman’a seslenerek, “UBP’ye meydan okumak yürek ister. Sayın Erhürman tarihi de sen koy, yürü erken seçime gidelim” diyerek erken seçim sinyalini vermişti.
Bu haber 281 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER