CTP’de adaylığı kesinleşen iki bomba isim…

7 Ocak seçimlerine doğru partiler hızla aday belirleme telaşına girdiler.
7 Ocak seçimlerine doğru partiler hızla aday belirleme telaşına girdiler. UBP’nin parlamento dışındaki adaylarına yönelik basına yansıyla isimlerde Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğu, eğitimci Derviş Ekşici, işadamı hasan Onalt, işkadını Cihan Kombos, Çiftçiler Birliği eski Genel Sekreteri Oğuz Ceyda’nın adaylık için öne çıktığı söyleniyor.
UBP’ye verdiği seçim tarihi ile 7 Ocak’ın mimarı olan CTP’de de tam bir adaylık mücadelesi var.
CTP’de, Doğuş Derya, Fazilet Özdenefe, Asım Akansoy, Armağan Candan, Erkut Şahali, Özdil Nami ve Teberrüken Uluçay gibi isimlerin yerinin garanti olduğu konuşuluyor.
Fakat bu isimlerin yanında adaylığı kesinleşen iki isim daha var.
Birincisi Sağlık Bakanı Sucuoğlu ise sık sık karşı karşıya gelen, özellikle sağlık sistemindeki sorunlara yönelik yaptığı açıklamalarla kamuoyunun gündeminden uzun süre düşmeyen, eylemci kişiliğiyle tanıdığımız TIP-İŞ Başbakanı Sıla Usar.
Usar’ın adaylığı aslında çok da sürpriz olmadı. Çünkü UBP’liler Sıla Usar’ı uzun zamandır, CTP saflarında politikaya atılmaya hazırlandığını, bu yüzden sağlıktaki eylemlerde öncü rolü üstlendiğini dile getiriyordu.
İkinci isim İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın avukat oğlu Ongun Talat.
Bir önceki dönem CTP’nin Gençlik Örgütü Genel Başkanlığı’nı da yapan Ongun Talat’ın da CTP’de milletvekili sırası geldiği düşünülüyor.
Bu yüzden ikinci sürpriz ismin de Ongun Talat olduğu, kesin bir dille ifade ediliyor.
CTP’de diğer isimlerin önümüzdeki günlerde partinin yetkili kurullarında yapılacak toplantı sonrası kesinleşeceği ifade ediliyor.
Ancak şimdilik TIP-İŞ Başkanı Sıla Usar ile Avukat Ongun Talat’ın adaylığına kesinleşmiş gibi.
7 Ocak öncesi siyaset kazanı kaynıyor. Bakalım, bu kazanda daha kimin isimleri yukarı çıkacak. Bekleyip göreceğiz…
Bu haber 274 defa okunmuştur

:

:

:

: