Meclis Başkanı Siber, YYK ve RTÜK yetkililerini kabul etti

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Yayın Yüksek Kurulu (YYK) ve Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yetkililerini kabul etti.
Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda bugün öğleden sonra gerçekleşen kabulde ilk sözü RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya aldı.

YERLİKAYA: “İKİ KURUM ARASINDAKİ DİYALOG SÜRECEK”

Yerlikaya, KKTC’ye RTÜK üyeleri ve bürokratlarıyla geldiklerini ifade ederek, Yayın Yüksek Kurulu yetkilileri ve üyeleriyle toplantı yaptıklarını söyledi.

Protokol gereği yılda bir kez Ankara’da ve Kıbrıs’ta toplantılar yaptıklarını da anımsatan İlhan Yerlikaya, toplantılarda iletişimdeki ortak sorunların konuşulduğunu kaydetti.

İlhan Yerlikaya, bu ziyarette RTÜK ile YYK arasındaki protokolün güncellendiğini de söyledi.

Teknolojinin sürekli yenilendiğini belirten Yerlikaya, “İletişimdeki tecrübe ve birikimlerimizin bir havuzda toplanmasının ve birlikte kullanılmasının faydalı olacağına inanıyoruz. İki kurum arasındaki diyalog sürecek” şeklinde konuştu.

“ORTAK GRUPLARDA ÇALIŞMANIZ FAYDA SAĞLAR”

Meclis Başkanı Sibel Siber, radyo, televizyon ve yayıncılığın geçmişten bugüne önemini hiç kaybetmediğini ifade ederek, bu araçların sadece haberleşmeye değil, halkın sosyal yaşamına da katkı sağladığını söyledi.

Siber, “Etik kurallar çerçevesinde yapılabileceğin en iyisini yapmanız, ortak gruplarda çalışmanız bu alana fayda sağlar” dedi.

Meclis Başkanı Sibel Siber, konuk heyetin ülkeden güzel anılarla ayrılmasını temenni etti. Kabulde, hediye teatisinde de bulunuldu.
Bu haber 37 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER