Belgeler dağıtıldı

İçişleri Bakanlığının çalışmaları kapsamında 5 köyden 260 kırsal kesim arsası hak sahibine belgeleri dağıtıldı.
Büyükkonuk, Yedikonuk, Pamuklu, Ağıllar ve Turnalar köylerini içeren toplu dağıtım töreni Büyükkonuk’ta gerçekleştirildi.

Toplu dağıtım törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün, bazı bakanlar ve milletvekilleri de katıldı.

ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün, törende yaptığı konuşmada, hükümetin çalışmalarının hiçbir zaman seçime yönelik olmadığını, bir buçuk yıllık hükümet döneminde kırsal kesim arsa çalışmalarını ilk günden başlattıklarını ve dağıtımları sırasında baskın seçimin gündeme geldiğini kaydetti.

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Başbakan Özgürgün, 40 köyde kırsal kesim arsası çalışmalarını tamamladıklarını ve bunları zaman içerisinde hak sahiplerine vermeye devam ettiklerini, devletin devamlılığı açısından bu çalışmaların devam edeceğini kaydetti.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, bugün yüzlerce gencin topraklarına, kendi köyüne sahip çıkması adına ilk adımı attıklarını, bunu önemli gördüklerini, çalışmalarının daha çok gençlerin ülkeye sahip çıkması adına el uzatmak olduğunu söyledi.

Özgürgün, “devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır” dedi.

Çiftçiye ve hayvancıya da hükümet olarak çok değer verdiklerini vurgulayan Özgürgün, hükümete geldiklerinde devletin çiftçiye ve hayvancıya önemli borçları bulunduğunu, bugün devletin çiftçiye ve hayvancıya borcu kalmadığını, çiftçi ve hayvancının gününde ödendiğini ifade etti.

Bugünkü dağıtım töreninin gençlerin yuva kurması ve topraklara sahip çıkması olduğunu kaydeden Özgürgün, gençlerin bölgelerini terk etmemelerinin birinci şartının toprak sahibi olmaları olduğunu söyledi.

Başbakan Özgürgün, 1,5 yılda neredeyse yıllarca yapılan kadar köylere hizmetle ulaştıklarını belirtti.

Özgürgün, gençlerin topraklarına ve ülkesine sahip çıkarak Enosis meraklısı Güney Kıbrıs’a da mesaj vereceklerini ifade etti.

EVREN

İçişleri Bakanı Kutlu Evren de, Büyükkonuk’ta 96, Yedikonuk’ta 83, Turnalar’da 25, Ağıllar’da 14 ve Pamuklu’da 42 arsa hak sahipliği belgesi dağıtıldığını kaydetti.

Eskiden dağıtılan kırsal kesim arsalarında altyapı sorunları yaşandığını hatırlatan Evren, maddi sorunu aştıklarını Yedikonuk ve Büyükkonuk’ta altyapı çalışmalarının hemen, diğer 3 köyde ise seçim sonrası başlanacağını belirtti.

SENNAROĞLU

Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu da, Belediye Başkanı olarak göreve geldiğinde gençlerin arsa konusunda büyük talepleriyle karşılaştığını, her hükümetin kapısını çaldıklarını, ancak bu hizmeti Özgürgün hükümetinin gerçekleştirdiğini söyledi.

Sennaroğlu, arsa dağıtımının beldenin gelişmesi anlamına geldiğini kaydetti.
Bu haber 671 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER